Digjen 3 hektarë tokë në Lezhë

  Është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme një masiv pyjor në fshatin Balldre, në Lezhë. Menjëherë banorët kanë lajmëruar policinë dhe zjarrfikësit.

  Për shkak të terrenit të vështirë ka qenë pothuajse e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve. Në vendngjarje kanë mburritur...
  Si u lirua nga burgu vrasësi i turistëve

  Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka kërkuar  një inspektim të vendimit gjyqësor për vrasësin e dy turistëve çekë në Dukagjin.  Bëhet fjalë për një vendim gjyqësor dhënë për lirimin e Sokol Mjacajt, për një grabitje me armë me pasojë vdekjen e 13-vjeçarit, Agim Lera.


  Merr flakë një punishte druri, nuk ka të lënduar

  Një punishte druri që ndodhet në aksin Elbasan – Metalurgjik është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme.

  Sipas policisë tre zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve. Të njëjtat burime thanë se flakët e zjarrit në fillim kanë...
  Kur histerizmi vret më shumë se plumbi

   Bernard Pecnikaj

  Që prej dy ditësh, ka shpërthyer një histeri kolektive në rrjetet sociale për vrasjen makabre të dy turistëve çekë në malësitë e Shkodrës dhe i drejtojnë gishtin banorëve të asaj zone sikur të ishin të gjithë fajtorë. Sigurisht...
  A U DUHET SHQIPTARËVE RIBASHKIMIN KOMBËTAR?

  Mona Agrigoroaiei, Rumani

  “Fuqitë të Shqipërisë i ngjajnë rrëkeve të vogla që rrjedhin në drejtime të ndryshme. Në qoftë se këto rrëke bashkohen, atëherë bëjnë një lumë të madh e të fuqishëm”

                                              Gjergj...

  Pikturat e mia, fotografi të gdhendura me laps

  Temat Kryesore Djaloshi 13-vjeçar që vizaton me një talent të rrallë “Për të bërë portretin e dikujt përveç tipareve, detajeve, mjeshtërisë së realizimit, duhet të njoh shumë mirë edhe karakterin, personalitetin e tij” Janula Vila Davidi është vetëm 13 vjeç. Talentin e tij për të vizatuar e zbuluam krejt rastësisht, nëpërmjet portreteve që ai u bën personave e personaliteteve dhe që përhapen kaq lehtësisht, falë rrjeteve shoqërore në internet, nxitur nga vlerësimi për besnikërinë me të cilën ai u qëndron figurave reale që vizaton. Nuk është aspak e vështirë për të të realizojë portrete të tilla, ndërkohë që shkakton habi...

  Vdes në Siri Valdet Gashi, kampioni i botës në Mai Tai

  Kampioni i botës në Mai Tai me orgjinë nga Kosova,Valdet Gashi, i cili jetonte në Gjermani dhe që nga janari ndodhej në Siri, ka ndërruar jetë në rrethana ende të panjohura.

  Sipas mediave zvicerane, Gashi ka ndërruar jetë një javë më parë, por rrethanat e vdekjes së tij ende nuk janë bërë te...
  Lajm satirik: Merkel thërret referendum kundër referendumit grek

  Rezultatet e referendumit grek por edhe vetë mbajtja e tij janë përcjellë me humor nga mediat e specializuara në këtë fushë. I tillë është edhe lajmi i francezes “Le Gorafi”, që“njofton” se kancelaria Angela Merkel do të thërrasë një referendum në Gjermani për t’iu përgjigjur referendumit grek.  Digjen 3 hektarë tokë në Lezhë

  Është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme një masiv pyjor në fshatin Balldre, në Lezhë. Menjëherë banorët kanë lajmëruar policinë dhe zjarrfikësit.

  Për shkak të terrenit të vështirë ka qenë pothuajse e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve. Në...  Varoufakis shijon një gotë birrë pas dorëheqjes

  Të heqësh dorë nga një barrë e madhe e të qenit ministër i Financave i një vendi që është zhytur në krizë ekonomike, është një lehtësim i madh.

  Kështu duket edhe për ish-ministrin grek  Yanis Varoufakis i cili është parë duke shijuar një gotë...
  eurodeputeti

  Eurodeputeti grek: Bllokojmë Shqipërinë në BE nëse s’arrihet pakti detar

  Ndërsa në Tiranë është njoftuar një vizitë e Ministrit të Jashtëm grek gjatë këtij muaji, eurdeputetet e vendit fqinj nuk hezitojnë aspak të vënë në dukje se do të bllokojnë hapjen e negociatave për anëtarësim nëse Shqipëria nuk bën marrëveshje...
  kripe

  Hiletë për të konsumuar sa më pak kripë

  Doni të konsumoni më pak kripë, pa sakrifikuar shijen? Kriposeni ujin e makaronave, pasi ta keni hedhur në tenxhere. Në dy minutat e fundit të zierjes, makaronat e thithin kripën vetëm në anën e jashtme, por shija do jetë njëlloj, ndonëse është...
  thonj

  4 sinjale të trupit që tregojnë një problem

  Thonjtë- Thonjtë janë një prej “spiunëve” më të rëndësishëm për shëndetin e trupit tonë, ndonëse shpesh nënvlerësohen. Nëse shihni që thonjtë i keni të zbehtë, ka shumë mundësi që të keni probleme me aneminë ose me rruazat e kuqe të gjakut. Në...

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


  pewdiepie-30-million-600x369

  Bëhet milioner përmes YouTube

  Suedezi 25-vjeçar, Felix Kjellberg, përmes kanalit që kishte hapur tre vjet më parë në YouTube ka tërhequr vëmendjen e 38 milionë njerëzve, dhe në sajë të kësaj, vitin e kaluar fitoi 6.5 milion euro, raporton Anadolu Agency (AA).

  Kjellberg, në...
  Ristilohet logoja e Facebook. Ja si do të jetë ajo

  Një stilim i vogël, thuajse i padukshëm i është bërë logos së famshme të Facebook, me karaktere të ndryshme të shkruara në sfondin klasik blu. Lajmi është shpërndarë në internet falë një tweet-imi nga një prej autorëve të logos.

  “Donim ta bënim...
  Di Maria

  Di Maria trondit Manchester Unitedin

  Duket se lëndimi që Angel Di Maria e pësoi në finalen e Kupës së Amerikës në takimin e Argjentinës ndaj Kilit ka qenë mjaft serioz, pasi lojtari pritet që t’i humbasë stërvitjet parasezonale të skuadrës nga Old Trafford.

  Manchester United nuk...
  'Përmbysjet' e shqiptarëve në Evropë

  Në përgjithësi skuadrat shqiptare historikun e kualifikimeve e kanë ndërtuar që në ndeshjet e para, duke marë një rezultat pozitiv në to pavarësisht nëse është luajtur në shtëpi apo transfertë për ta ruajtur më pas në sfidat e kthimit.

  Parë në...

  10 përgjigje për prostatën

  Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  Si ngjyra bëhet medikament?

  Ne arqipelagët e Paqësorit, përpara se banorët të ishin informuar për ekzistencën e njeriut të bardhë, arti i kurimit nëpërmjet ngjyrave kishte arritur një shkallë të lartë perf...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  shba

  Amerika, 239 vjet pavarësi, liri dhe progres

   
  Populli amerikan feston 239-vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo ditë është një festë e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara. Një ditë ku populli amerikan e feston ditën e pavarësisë...
  Debati pa bukë mbi “fajtorët” në PD

  mero Nga Mero Baze Ka pas disa reagime private ndaj idesë së rithemelimit të Partisë Demokratike, si mënyra e vetme qe ajo të dalë me këmbët e saj nga historia e tranzicionit dhe të ketë shanse të lërë një...


  Pro dhe kundra te bërit seks në takimin...

  Është e vështirë të thuhet se kur është saktësisht koha për seksin e parë dhe a është i parakohshëm që në takimin e parë. Në vijim po ju japim arsyet PRO dhe KUNDËR. Ju duhet të vendosni!

  Takimi i parë, i treti apo...


  CJMIocDUkAA9Uff

  Festival seksi në mes të fshatit,...

  Një festival i çuditshëm u organizua në fshatin e vogël të Flaxey në Gloucestershire, ku u mblodhën më shumë se 500 persona.

  Festivali i quajtur  “Swingfields” nuk mblodhi thjesht njerëz për muzikë por edhe për të...


  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }