Nasho Bakalli

  Ortodoksi demokratike-apo kapitalizëm ortodoks?  Një parim kryesor. Ne nuk shajmë, por mbrohemi nga sulmet dhe shpifjet e të tjerëve. Shkruajmë ashtu siç na godasin. E godasim tjetrin me armën që ai na godet. Shpërbërja e RSF-së së Jugosllavisë,

  ...


  GANI ELEZI

  Turqia nuk është as Erdogani e as Fetullah Guleni


  Vizita e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, në Tiranë, ndihmat që ofroi, fjalori si “vëlla i madh’’ që ai përdori në komunikimin me shqiptarët, veçanërisht kërkesa e tij për ndalimin e rrjetit të shkollave të fondacionit të Fetullah Gylen,

  ...  perosnaliteti

  Personaliteti racional i Dr. Irena Nikaj

  Korça është qyteti që i pëlqen; jo rrallë e quan të zakonshme jetën në Korçë, por ashtu si befas e kap mendimi se është më shumë se kaq, jo vetëm i pëlqyer, por një model nënkulturor që shfaqet si cilësi e thellë, thelbësore e identitetit,

  Xhihadistët planifikuan vrasjen e kryetarit të Gjermanisë

  Xhihadistët planifikuan vrasjen e kryetarit të Gjermanisë

  Autoritetet zvicerane po zhvillojnë hetime për komplotin e islamikëve radikalë të ndërlidhur me “Shtetin islamik” plani i të cilëve ka qenë vrasja e kryetarit gjerman Joachim Gauck.

  Zyrtarë zviceranë kanë akuzuar 27 vjeçin Osama M. të ketë përgatitur sulmin terrorist me eksploziv e me gazra...
  koman

  Vritet një komandant i rebelëve pro-rusë në Ukrainë

  Raportet bëjnë të ditur se Aleksei Mozgovoi, komandant i lartë i separatistëve pro-rusë në lindje të Ukrainës, është vrarë së bashku me gjashtë rebelë të tjerë.

  Zyra për shtyp e rajonit të Luhanskut ka
  qumeshti (1)

  Qumështi qenit më i shëndetshëm se i lopës

  ...


  anemia

  Ushqimet që e luftojnë aneminë

  Anemia prek miliona njerëz. Në mesin e tyre shumica janë femra. Ndjenja është gjithsesi e keqe dhe përveç ilaçeve,

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


  Audi Q5 merr notën maksimale në Crash-Test [Foto]

  Pasi që vitin e kaluar ka marrë notën “Mirë” në Crash-Test, SUV-i gjerman nga segmenti premium ka vendosur që këto dy vite të testohet përsëri dhe rezultatet janë më shumë se të kënaqshme.

  Audi “Q5” është SUV-i nga segmenti Premium i cili nuk...
  LG-620x330

  LG sjell konceptin e televizorit më të hollë se letra


  Kompania LG dëshiron të bëjë një hap para në teknologjinë e televizorëve duke prezantuar konceptin që mund të ngjitet me magnet nëpër frigorifer apo kudo që dëshirojnë blerësit. Këtë javë,
  ...
  10 përgjigje për prostatën

  Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  Si ngjyra bëhet medikament?

  Ne arqipelagët e Paqësorit, përpara se banorët të ishin informuar për ekzistencën e njeriut të bardhë, arti i kurimit nëpërmjet ngjyrave kishte arritur një shkallë të lartë perf...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Ujku gri

  “Ujku gri”: Arratisja e Adolf Hitlerit

  Rreth 70 vjet më parë, pikërisht në një mesnatë me shi të Berlinit, më 28 prill 1945, nga Fuhrerbunker, ose bunkeri i Fyhrerit, Hitleri, gruaja e tij Eva, kunati i saj Fegelein dhe qeni i tyre aq i njohur Blondi,...  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Studimi i çfarëdo aspekti të Luftës së Dytë Botërore mbetet ende një sfidë për këdo që i kushtohet kësaj pjese të historisë shqiptare. Shumica e kërkimeve të kryera dhe interesi në përgjithësi mbetet akoma te...
  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }