mediat-e-huaja

  Mediat e huaja: Horror në malet e Shqipërisë

  Vrasja makabre e dy turistëve çekë ka zënë disa nga faqet online të mediave ndërkombëtare. “Në malet e Shqipërisë u grabitën dhe u vranë dy turistë çekë”.
  prostitucion

  Biznes prostitucioni në Elbasan, shfrytëzohej një 21-vjeçare

  Një 23-vjeçar me banim në qytetin e Elbasanit u arrestua sot nga policia pasi shfrytëzonte një vajzë të re për prostitucion, me qëllim përfitimin e parave.

  Vajza 21-vjeçare banuese në Cërrik u kap në flagrancë me klientin e saj në një banesë në qytetin e Elbasanit,...
  mallakaster

  Vrasja në Mallakastër, lihen në burg tre autorët

  “Arrest me burg” për tre personat e akuzuar për vrasjen e Alfons Dautaj dhe plagosjen e Kristo Fejzaj, 22 vjeç dhe Mariglen Luari, 24 vjeç, në Mallakastër. Gjykata e Shkallës së Parë Fier dha sot masën e sigurisë për tre autorët e dyshuar të vrasjes ndodhur javën e...
  vlcsnap-000072-640x340

  2 korriku që goditi një diktaturë

   

  2 korriku 1990 mbetet simbol i fillimit të revoltave popullore në Shqipëri. Atë natë u bë përleshja e parë ndërmjet rinësë së asaj kohe me forcën e diktaturës Shpërthimi i kësaj revolte dhe tentativat për të hyrë në to bëri që shteti i asaj...  sedat braja

  Beteja e Lazaratit

   Lazërati ( Lazër Ati), është vendosur pranë grykës së Sopotit ku kalonte dikur rruga antike që lidhte Antigonenë me Finiqin. Gjurmët e lashta ruhen kudo edhe sot. Prandaj për nga pozicioni i është dashur të bëjë shumë

   ...   Pikturat e mia, fotografi të gdhendura me laps

   Temat Kryesore Djaloshi 13-vjeçar që vizaton me një talent të rrallë “Për të bërë portretin e dikujt përveç tipareve, detajeve, mjeshtërisë së realizimit, duhet të njoh shumë mirë edhe karakterin, personalitetin e tij” Janula Vila Davidi është vetëm 13 vjeç. Talentin e tij për të vizatuar e zbuluam krejt rastësisht, nëpërmjet portreteve që ai u bën personave e personaliteteve dhe që përhapen kaq lehtësisht, falë rrjeteve shoqërore në internet, nxitur nga vlerësimi për besnikërinë me të cilën ai u qëndron figurave reale që vizaton. Nuk është aspak e vështirë për të të realizojë portrete të tilla, ndërkohë që shkakton habi...

   _84047754_f9b93552-140e-493d-b3e9-5a59dde7a3da

   ISIS lëshon tre raketa drejt Izraelit

   Një grup terroristësh i lidhur me shtetin islamik ka deklaruar se ka hedhur tre raketa drejt Izraelit.  Drejtuesit e ISIS kanë thënë se ky akt është shpagimi ndaj mbështetësve që vendi hebre i jep ushtrisë egjiptiane.

   Pohimet për lëshimin e raketave të llojit Grad, grupi në fjalë i shoqëroi me...
   1908116_10153086811110838_2133777637706958403_n

   SHBA-të festojnë sot 239­-vjetorin e Pavarësisë

    

   Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot 4 Korrikun, Ditën e Pavarësisë. Kjo ditë shënohet në shenjë të kujtimit të nënshkrimit të Deklaratës për Pavarësinë nga ana e Kongresit kontinental më 4 korrik të vitit 1776 në Filadelfia, shteti federativ i Pensilvanisë.

   ...


   janis

   Varufakis akuzon kreditorët për "terrorizëm"

   Ministri grek i Financave, Janis Varufakis ka akuzuar sot kreditorët e vendit për terrorizëm.

   Në një intervistë për gazetën spanjolle “El Mundo” ai u shpreh  se po kërkojnë të “fyejnë grekët”, të cilët do të shprehen gjatë referendumit që do të...
   Çfarë po ndodh në Greqi? Lot dhe dëshpërim në sytë e qytetarëve grekë

   Çfarë po ndodh në Greqi? Lot dhe dëshpërim në sytë e qytetarëve grekë

    
   Greqia ndodhet në një situatë të vështirë financiare, e cila ka shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët.
    
   Një pensionist grek i është drejtuar bankës, por se nuk ka mundur të marrë pension. Pas kësaj, i moshuari është ulur në trotuar dhe...   Ushqyerja sipas grupit të gjakut - mit apo ide e mirë

   Ushqyerja sipas grupit të gjakut - mit apo ide e m

   Të ushqyerit sipas grupit të gjakut përdoret shpesh për promovimin e programeve për humbjen e peshës. Për të thuhet se mund t’i mposhtë disa sëmundje. Teoria e ushqyerjes sipas grupit të gjakut është e bazuar në faktin se grupi i gjakut përcakton...
   Fëmijët dhe të moshuarit, çfarë duhet të hani për të “forcuar” kockat

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   “Në prodhimet shtazore gjenden një përmbajtja e lartë e kalcimuit. Këshillohet për fëmijët të cilët nuk kanë shumë zhvillim dhe për të moshuarit që vuajnë nga kockat”

   Kockat sa vijnë dhe dobësohen kur nuk zhvilloni aktivitet...

   Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

   Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...   Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

   Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


   A rrezikohet shëndeti juaj nga valët Wi-Fi?

   Jetojmë në një epokë pa tela dhe prezenca e valëve Wi-Fi në jetën tonë të përditshme është më se e dukshme. Megjithatë, ekziston rreziku i kësaj teknologjie radiofonike ndërsa ne nuk jemi të vetëdijshëm sa duhet.

   Shqetësimet shëndetësore

   Disa...
   Së shpejti pagesat do të mund t’i kryeni thjeshtë me një selfie

   MasterCard është duke testuar një sistem të ri të pagesave, përmes të cilit përdoruesit mund të bëjnë pagesa online thjeshtë duke drejtuar kamerën e celularit nga fytyra e tyre.

   Duket sikur pagesat në të ardhmen do të bëhen përmes një ‘selfie’...
   Dallku: Ukrainës i uroj të gjejë qetësinë e munguar

    

   Olsi Avdiaj

   Të luash futboll në mes të luftës. Është kjo ajo që ndodh në Ukrainë prej një viti. Ukrainas, rusë gjeorgjianë bullgarë, shqiptarë e brazilianë mes plumbave kërkojnë të bëjnë diçka të mirë. Në Poltavën e largët shqetësimet janë...
   Ermir Lenjani dështon në Francë trajneri i Rene: Mund të largohet

    

    

    

    

    

    

   Mbyllet më shpejt nga se pritej aventura e Ermir Lenjanit te Rene në kampionatin francez të futbollit. Ka qenë vetë trajneri i ekipit të Rene, Rennes Philip Montanier që ka folur hapur për besimin që ka te shqiptari dhe të ardhmen e...

   10 përgjigje për prostatën

   Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

   Vitamina K forcon kockat

   Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

   ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

         Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  1

  2

  3

  • Voskopoje
  • Vithkuq
  • Drithas
  • Dardhe
  • Drenove

   shba

   Amerika, 239 vjet pavarësi, liri dhe progres

    
   Populli amerikan feston 239-vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo ditë është një festë e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara. Një ditë ku populli amerikan e feston ditën e pavarësisë...
   Debati pa bukë mbi “fajtorët” në PD

   mero Nga Mero Baze Ka pas disa reagime private ndaj idesë së rithemelimit të Partisë Demokratike, si mënyra e vetme qe ajo të dalë me këmbët e saj nga historia e tranzicionit dhe të ketë shanse të lërë një...


   “Aktualisht jam single, por...

    

   Valeria Dedaj

   Herë na shfaqet çapkëne, herë e dashur, herë e mirë dhe herë e sertë. Elasticiteti i saj ka bërë për vete çdokënd, që i ka ndjekur me ëndje pjesët ku ajo ka interpretuar, si balerinë, në Teatrin e...


   getoar-selimi-policia

   Getoar Selimi, duet me kunatën e tij,...

    

   Pasi deri më tani ka lancuar shumë duete me këngëtare femra tashmë të njohur, rep këngëtari Getoar Selimi është duke peregatitur surprizën e rradhës dhe

   ...

   #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }