nikolla-poposkiMinistri i Jashtëm maqedonas, Nikolla Poposki, do të vizitojë sot Shqipërinë me ftesë të homologut shqiptar, Ditmir Bushati.


Pritet që ministri Poposki të takohet me kreun e shtetit Bujar Nishani rreth orës 14:30 në Presidencë, do pritet nga kryeministri Edi Rama, si dhe nga kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme të Kuvendit, Arta Dade.

Gjatë vizitës, ministri Poposki do të realizojë takim edhe me përfaqësuesit e pakicës maqedonase në Shqipëri.

Ju lutem jepni mendimin tuaj per kete artikull, duke komentuar me poshte:


slider-2.png
slider-3.png
slider-4.png
slider-5.png
yahoo.png