refugjate

  Refugjatët sot, si hebrenjtë dikur

  Më herët këtë pranverë, shkova me makinë në një pikë të bukur në bregun jugor të liqenit Gjenevë. Destinacioni im ishte hotel Royale në Evian-les-Bains. Atje ishte vendi ku në korrik 1938, 32 vende u takuan për një diskutim të turpshëm që
  ...  carlo

  Si do të përfundojë Greqia


  “Të bëjnë reformat!”. Ministri gjerman i Financave, Volfgang Schauble, mund të konsiderohet si mishërimi i rreptësisë gjermane, kokëfortë dhe i palëkundur në bindjet e tij dhe përbri realiteteve që tregojnë të kundërtën, edhe pse në këtë rast...

  perosnaliteti

  Personaliteti racional i Dr. Irena Nikaj

  Korça është qyteti që i pëlqen; jo rrallë e quan të zakonshme jetën në Korçë, por ashtu si befas e kap mendimi se është më shumë se kaq, jo vetëm i pëlqyer, por një model nënkulturor që shfaqet si cilësi e thellë, thelbësore e identitetit,


  veliaj

  Veliaj: Ristrukturim rrënjësor të transportit publik

  Ristrukturim të transportit publik, i cili nuk mund të funksionoj vetëm brenda Tiranës, ishte premtimi që bëri sot, Kandidati për Kryetar Bashkie i propozuar nga Aleanca për Shqipërinë Europiane, Erjon Veliaj.

  Nga Sheshi “Nën Tereza”,

  ...


  k euml shtu ndalet lemza hd

  Kështu ndalet lemza

  Ju e keni atë problemin me lemzën apo jo, madje dikujt i ndodhë shumë shpesh.

  Nëse lemza ju zë, diafragma u nënshtrohet disa spazmave të bezdisshme të cilat mund të kthehen në një problem të vërtetë.

  Por thuaji stop lemzës nëse ju bezdisë shpesh,...
  174855

  Fenomen i rrallë në Indi, gruaja lind njëmbëdhjetënjakë

  Është një fenomen i rrallë e i pabesueshëm, por i vërtetë. Një grua indiane ka lindur së fundmi 11 foshnje njëri pas tjetrit.

  Doktorët u shokuan kur panë se kishin arritur të realizonin me sukses një lindje kaq të vështirë.

  ...  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


  zyrtare microsoft windows 10 vjen me 29 korrik hd

  Zyrtare: Microsoft Windows 10 vjen me 29 korrik

  Më parë është folur rreth disa çmimeve të versionit të ri të sistemit operativ të Microsoft, Windows 10, ndërsa tani Microsoft ka njoftuar se do ta lëshojë softuerin e ri më 29 korrik.

  Data e lansimit të Windows 10 është postuar në blogun e...
  tu

  Gruaja dërgon në riciklim kompjuterin me vlerë 200 mijë dollarë

  Clean Bay Area, një firmë e specializuar në riciklimin e pajisjeve, është në kërkim të një zonje, e cila më parë i ka dorëzuar kompjuterin e saj Apple, të prodhuar në vitin 1976, që vlen 200 mijë dollarë.

  ...  10 përgjigje për prostatën

  Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

  Vitamina K forcon kockat

  Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Ujku gri

  “Ujku gri”: Arratisja e Adolf Hitlerit

  Rreth 70 vjet më parë, pikërisht në një mesnatë me shi të Berlinit, më 28 prill 1945, nga Fuhrerbunker, ose bunkeri i Fyhrerit, Hitleri, gruaja e tij Eva, kunati i saj Fegelein dhe qeni i tyre aq i njohur Blondi,...  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Studimi i çfarëdo aspekti të Luftës së Dytë Botërore mbetet ende një sfidë për këdo që i kushtohet kësaj pjese të historisë shqiptare. Shumica e kërkimeve të kryera dhe interesi në përgjithësi mbetet akoma te...
  cara-delevingne-ysl-beaute-volupte-tint-oil-lip-724x1024 (1)

  10 këshilla nga estetistja e Cara...

  10 hapa për një lëkurë perfekte nga Dayle Breault.

  Nisni ditën me një ritual alkalin
  Pini një gotë me ujë të vakët me limon me stomakun bosh në mëngjes.

  Konsumoni sa më shumë ujë
  Mbani një shishe gjithmonë

  ...

  kepuc

  Këpucët e Messit “të ndërtuara për të...

  Lionel Messi do të mbathë një palë këpucë speciale të shtunën mbrëma në finalen e Ligës së Kampionëve.

  Argjentinasi do të kërkojë edhe trofeun e tretë të sezonit me Barcelonën, kur këtë vikend do të zbresë në Berlin...


  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }