rtgyFilmi do të duhet të zgjas 720 orë, kurse në kinema do të arrijë në vitin 2020. Ata më të padurueshmit mund të shikojnë që tani një ‘tizer”
me kohëzgjatje prej 72 minutash
Producentiët e filmit suedez “Ambiance” kanë ambicie të mëdha; duan që vepra e tyre të jetë më e gjata në historinë e kinematografisë.

Filmi do të
duhet të zgjas 720 orë, kurse në kinema do të arrijë në vitin 2020. Ata më të padurueshmit mund të shikojnë që tani një ‘tizer” me kohëzgjatje prej 72
minutash
Regjisori Andres Veberg shpreson se kjo do jetë e mjaftueshme për ta intriguar publikun. Ai planifikon që të publikojë dy trajlerë - njëri me kohëzgjatje
prej 7 orësh e 20 minuta dhe do të shfaqet në vitin 2016, kurse i dyti prej 72 orësh, i planifikuar për në vitin 2018.
Filmi “Ambiance” do të shfaqet më 31 dhjetor 2020. Projekcioni do të zgjas 30 ditë, kurse pas përfundimit të shfaqjes, Veberg ka për qëllim që ta
zhduk projektin.
Momentalisht, filmi më i gjatë në botë është “Modern Times Forever”, i cili zgjat 240 orë.

Ju lutem jepni mendimin tuaj per kete artikull, duke komentuar me poshte:
LAJMET E FUNDIT - Minute pas minute
30 Oct 15:47
Tërmet në Vlorë. Flamurtari nëpërmjet një deklarate për shtyp te hedhur ne faqen zyrtare te klubit ne Facebook lajmëron disa vendime, të cilat mund...
30 Oct 15:43
Për here te pare qe prej shpalljes se betejës kundër vjedhjes se energjisë, ministrat e qeverise Rama janë përballur me kritika nga vete grupi parl...
30 Oct 15:38
Chelsea i Londrës janë në kërkim të një trashëgimtari për John Terryn që po kap 34 vjetët.. Sic shkruan e përditëshmja katalanase El Mundo Deportiv...
30 Oct 15:35
Bayerni i Mynihut bëri detyrën në Hamburg ku fitoi 3-1 në ndeshjen e vlefshme për Kupën, por jo gjithçka shkoi sipas parashikimeve pasi edhe në një...
30 Oct 15:32
Operacioni për prerjen e lidhjeve te paligjshme te energjisë dhe arrestimin e vjedhësve vazhdon me te njëjtin intensitet. Drejtoritë e policive ne ...
30 Oct 15:29
Komisioni i Sigurisë diskutoi sot nen për nen Kodin e ri Rrugor. ku pati edhte kundershtime. Deputeti Luan Rama sugjeroi që Kodi të ribëhet në mëny...
30 Oct 14:58
Kryetari i Partisë Demokratike shpall udhëzimin për procesin e aplikimit dhe fton anëtarët e partisë të aplikojnë Kryetari i Partisë Demokratike, z...
30 Oct 14:54
“Dhe jetuan të lumtur përgjithmonë”. Kështu mbyllet filmi vizatimor, aq i preferuar nga fëmijët e vegjël “Sirena e vogël”, ku protagonistët kryesor...
30 Oct 14:50
Udhëheqja komuniste e Shqipërisë merrte direktiva të qarta nga Titoja gjatë kohës së luftës.
30 Oct 14:47
Nga Rexhep Kastrati “Në bazë të referendumit, Krimeja, sikurse Kosova, e ka miratuar deklaratën për pavarësinë, dhe i është drejtuar Rusisë me lutj...
30 Oct 14:44
Sulmi terrorist i ndërmarrë në godinën e parlamentit kanadez në Otava tronditi opinionin publik kanadez, por jo vlerat e shoqërisë. Tre të rinj ndë...
30 Oct 14:42
Sot, më shumë se kurrë, bashkëshortët dhe shokët janë bërë më të rëndësishëm se asnjëherë tjetër. Vetëm pak muaj më parë, pyetjes “se për çfarë na ...
30 Oct 14:38
Të bukurit para, të shëmtuarit prapa. E përjavshmja satirike franceze “Le Canard Enchaine”, gjithmonë e informuar mbi aktualitetin francez, drejton...
30 Oct 14:35
Kuvendi ka votuar me anë të votimit të fshetë dy anëtarët e Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Kuvendi miratoi kandidaturën e Albana Shtyllës, për p...
30 Oct 14:29
Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër ka dërguar për gjykim ditën e enjte, 15 shtetas të arrestuar gjatë operacionit në zonën e Lazaratit, të c...
30 Oct 14:24
Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, siguroi sot në Parlament se të gjitha familjet e shtresave në nevojë do të marrin rimbursim...
30 Oct 14:19
Mirëqenie, relaks dhe pije. Majaja e birrës dhe shija e saj është menduar që të trajtohet në një qendër bukurie.
30 Oct 14:16
“Nxjerr në shitje motrën”. Është ky njoftimi qesharak në ebay, ku tashmë kërkesat po bëhen gjithmonë e më të pazakonta.
30 Oct 14:13
Mendonit se francezet ishin kampionet e joshjes? Studimi i fundit e hedh poshtë këtë mendim dhe jep te dhëna te reja.
30 Oct 14:10
Mbrëmjen e sotme Filarmonia e Tiranës do të performojë për herë të parë, ku e ftuar nderi është mezzo-sopranoja me një karrierë botërore, Enkeleida...
30 Oct 14:07
U ngacmua plot 108 herë brenda dhjetë orëve. Një gjë e tillë i ndodhi një vajze amerikane, Shoshana B. Roberts, e cila kreu një eksperiment duke ec...
30 Oct 14:05
Këngëtari Elton John i ka bërë elozhe Papa Françeskos, duke e quajtur “heroi im”.
30 Oct 14:03
Në shtëpinë e aktores Halle Berry ai që zgjedh vedhjet intime, është aktori francez Olivier Martinez.
30 Oct 13:53
Angelina Jolie dhe bashkëshorti i saj Brad Pitt po xhirojnë filmin e tyre të ri “By The Sea” në ishujt e Maltës.
30 Oct 13:51
Modernizimi i Forcave të Armatosura shqiptare dhe ndryshimi i modelit të armatimit nga ai lindor në atë perëndimor, kanë qenë një nga tema e diskut...
30 Oct 13:45
Qeveria ka një strategji të qartë për zhvillimin e vendit të cilën po e vë në zbatim, sikundër nuk do të lejojë që informaliteti të vendosë poshtë ...
30 Oct 13:36
Historia daton 14 vite më parë. Ishte viti 2000 kur zelandezja Lisa Reid, nga Auckland, u bë protagoniste e një mrekullie në mënyrë të pavullnetshm...
30 Oct 13:34
Lodhja, rutina, fëmijët dhe një sërë problemesh të tjera nuk kanë fund. Gjithë kjo ngarkesë reflektohet në mënyrë direkte në shtrat duke zbehur ndj...
30 Oct 13:31
Ministri i Jashtëm, Ivica Dacic, tha se programi i vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Serbi më 10 nëntor është në përgatitje dhe ...
30 Oct 13:24
Neritan Gjergo Edhe pse nuk ka një numër të saktë të studentëve të universiteteve të mbyllura, numri i atyre që do të transferohen tashmë është bër...
30 Oct 13:22
Njëra prej shqetësimeve më të mëdha të njerëzve të dhënë pas seksit të vazhdueshëm me partnerin e tyre është se 'a mund të rrezikohet shansa për të...
30 Oct 13:19
Shumë gra shqetësohen, sepse vagina e tyre ose është? shumë e madhe? ose shumë e vogël,? për interkursën seksuale. Për arsyen që vagina përshtatet ...
30 Oct 13:18
Shpeshherë keni dëgjuar apo edhe përjetuar raste kur burrat i kanë lënë në “rrugë” gratë e tyre për një tjetër më të re. Gjithashtu ju edhe i keni ...
30 Oct 13:16
Këngëtari i njohur shqiptar Alban Skenderaj ka bërë me dije përmes një statusi në rrjetin social Facebook se ati po i afron 10 vjetori i karrierës.
30 Oct 13:13
Këngëtari Elton John i ka bërë elozhe Papa Françeskos, duke e quajtur “heroi im”. Gjatë një mbrëmje të zhvilluar në New York, për betejën kundër Ai...
30 Oct 13:09
Ato të dyja njihen për ekspozimin e trupit dhe këtë herë nuk ka munguar kjo. Rihanna dhe Miley Cyrus janë shfaqur në mbrëmjen gala të bamirësisë am...
30 Oct 13:06
Ministri i Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj siguroi se qeveria ka dalë gjithmonë në mbrojtje të më të dobëtëve. Në diskutimet për projektvendimin “...
30 Oct 13:01
Një grup i posaçëm operacional do të ngrihet për të arrestuar bashkëpunëtorët e vjedhjes së energjisë brenda Operatorit të Shpërndarjes së Energjis...
30 Oct 12:56
Në Indi vazhdojnë t’i kryejnë nevojat fiziologjike në mjedise të hapura. Një problem që i takon pjesës më të madhe të popullsisë në fshatra, rreth ...
30 Oct 12:53
Cila është historia e vërtetë që fshihet mbrapa këshillës për të pirë ujë të ngrohtë me limon në mëngjes?! Magjia e të pirit të ujit me limon sigur...
30 Oct 12:49
Një gjendje katastrofe e konsideroi ministri për Pushtetin Vendor, Bledar Çuçi, situatën në financat e 70 për qind të komunave në vendin tonë, të c...
30 Oct 12:45
Paligjshmëria Tahiri ndjek në terren operacionet e policisë. Seferi: Së shpejti, në listë dhe familjarët Në ditën e dytë të operacionit “Hajdutët e...
30 Oct 12:40
Prezantuesi i njohur Ledion Liço, kujdeset mjaft mirë për kolegen dhe njëkohësisht miken e tij më të mirë, Arbana Osmanin. Tani që Arbana është shk...
30 Oct 12:36
SHBA - Një djalë i preu kokën nënës së tij dhe e shkelmoi atë rrugëve. Ishte kjo një skenë e tmerrshme, që u dëshmua nga dhjetëra kalimtarë. 66-vje...
30 Oct 12:33
Një vit më parë, Landon Jones ndaloi së ngrëni. Brenda natës, oreksi i 12 vjeçarit u zhduk, vetëm disa orë pasi kishte përlarë një pica dhe një tas...
30 Oct 12:25
Në New York ka lindur një modë e re. Diskotekat më të famshme në vend hapin dyert për fëmijët. Kështu një herë në muaj, fëmijët me moshë nga gjasht...
30 Oct 12:23
Vendimi i bankës qendrore të Suedisë për të ulur në zero normën e interesit për të nxitur deflacionin ka nxitur spekulime se kjo gjë po bëhet si ku...
30 Oct 12:19
Prokuroria raportoi dje një ngjarje të rëndë të ndodhur në pyllin e Semanit të Fierit, ku një çift të rinjsh janë dhunuar. Sipas hetimeve të prokur...
30 Oct 12:19
Kreu i Grupit Parlamentar socialist Gramoz Ruçi nuk ka nguruar ti tërheqë vëmendjen anëtarëve të Kabinetit Qeveritar në lidhje me diskutimet e tyre...
30 Oct 12:11
Ish-drejtori i Qytetit Studenti, Bujar Brovina është vënë në pranga paraditen e sotme me akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike. Gjatë seancës së...


slider-2.png
slider-3.png
slider-4.png
slider-5.png
yahoo.png