gjergjfilipiNe videon e meposhtme eshte emisioni i Opinion 20 Mars 2013 i titulluar: Llogaritja e zgjedhjeve. Behet fjale per zgjedhjet 2013 ku doli fitues koalicioni Rama - Meta
Por, zgjedhjet u bene ne Qershor 2013 ndersa emisioni ka qene ne Mars. Ne emision ishin te ftuar nje panel gazetaresh, ndersa ne transmetim direkt isht Gjergj Filipi, drejtor i Insitutit te Kerkimeve Agenta.


Gjergj Filipi ka qene dhe eshte shok me Erion Veliajn dhe nje nga bashkethemeluesit e MJAFT-it.
Edhe Insituti "i kerkimeve" Agenta njesoj si MJAFT-i u krijua nga Sorosi nen drejtimin e Edi Rames, per te fabrikuar shifra kerkimesh e sondazhesh sipas qefit te Edi Rames.
Ne kete emision vetem 2 muaj para zgjedhjeve ky "specialist" kerkimesh, i fryre si gjel, parashikoi se Aleanca kuq e Zi do fitonte me shume se 10 % te votave ne rang vendi, bile se bashku me Bamir Topin do arrinin mbi 15% ne rang vendi. E verteta doli qe Alenca Kuq e Zi se bashku me Bamir Topin nuk arriten dot as 1-2% ne rang vendi.
Dhe kete "specialist" te fabrikimit te shifrave Edi Rama dhe Erion Veliaj e vendosen si Drejtor te Instat-it. Eshte i njejti person qe fabrikon super shifrat per punesime 100 000 veta qe ne vitin e pare te qeverisjes te Rilindjes, apo per rritje ekonomike mbi 3% ne krahasim me kete e vit.
Merreni vete me mend se sa afer te vertetes jane shifrat e deklaruara nga ky drejtor...

Shikoni deklarimet dhe parashikimet e tij nga minuta 23 e vazhdim...

Ju lutem jepni mendimin tuaj per kete artikull, duke komentuar me poshte:


slider-2.png
slider-3.png
slider-4.png
slider-5.png
yahoo.png