cache 210 166 strict 180017

  Kryen marrëdhënie intime në publik me të moshuar, hetohet 18-vjeçari

  TIRANË – Policia e Tiranës ka nisur hetim në gjendje të lirë ndaj një të riu pasi akuzohet për marrëdhënie seksuale në vende publike.

  Në komunikatën e policisë së kryeqytetit thuhet se, A.T., 18 vjeç dyshohet se ditën e martë, më 30 qershor, rreth orës 18:00 ka kryer...
  cache 210 150 strict 174825

  Vrasja e 3-fishtë tek “Zogu I” vijnë dy hetues nga Holanda

  TIRANE- Vrasja e trefishtë në bulevardin “Zogu i Parë” ka sjellë në Tiranë dy prokurorë nga Roterdami, të cilët kanë marrë kontakte të drejtpërdrejta me prokurorin Genti Trenova, i cili po heton rrethanat e ngjarjes. Takimi është zhvilluar në ambjentet e Prokurorisë...
  cache 210 166 strict 178063 13

  Pranga 2 të rinjve, kishin çuar në Gjermani për azil 100 shqiptarë

  DURRËS - Dy të rinj me banim në Fushë-Krujë u arrestuan nga Policia e Durrësit pasi kanë çuar në mënyrë të paligjshme drejt Gjermanisë rreth 100 qytetarë shqiptarë.

  Besnik Gjoka 27 vjeç dhe Shaban Gjoka 25 vjeç u arrestuan nga Seksioni për Trafikun e Paligjshëm në...
  sedat braja

  Beteja e Lazaratit

   Lazërati ( Lazër Ati), është vendosur pranë grykës së Sopotit ku kalonte dikur rruga antike që lidhte Antigonenë me Finiqin. Gjurmët e lashta ruhen kudo edhe sot. Prandaj për nga pozicioni i është dashur të bëjë shumë

   ...


   Dikush duhet të udhëheqë si properëndimor në Kosovë!

   Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar nismën ligjore, që i hap rrugë krijimit të Gjykatës Speciale në Kosovë. E di që ka plot argumente populiste për ta kundërshtuar dhe plot melodrama heronjsh të fabrikuar pas vitit 1999, por nuk ka asnjë bazë logjike që...

   Pikturat e mia, fotografi të gdhendura me laps

   Temat Kryesore Djaloshi 13-vjeçar që vizaton me një talent të rrallë “Për të bërë portretin e dikujt përveç tipareve, detajeve, mjeshtërisë së realizimit, duhet të njoh shumë mirë edhe karakterin, personalitetin e tij” Janula Vila Davidi është vetëm 13 vjeç. Talentin e tij për të vizatuar e zbuluam krejt rastësisht, nëpërmjet portreteve që ai u bën personave e personaliteteve dhe që përhapen kaq lehtësisht, falë rrjeteve shoqërore në internet, nxitur nga vlerësimi për besnikërinë me të cilën ai u qëndron figurave reale që vizaton. Nuk është aspak e vështirë për të të realizojë portrete të tilla, ndërkohë që shkakton habi...

   179859

   Studimi britanik, vera e kuqe ndihmon në qarkullimin e gjakut

   Një studim në Britaninë e Madhe ka zbuluar se vera është një ndër pijet kryesore që stimulon qarkullimin e rregullt të gjakut.

   Pas ndikimit që ka në sëmundjet e zemrës, vera arrin të “zhbllokoj” enët e gjakut të cilat janë të bllokuar duke bërë...
   shutterstock 114582253 640x358

   Britania do të ndërtojë laborator që ‘prodhon’ gjak njeriu

   Edhe pse dhurimi i gjakut është në rritje gjatë dekadës së fundit, bota ende ka nevojë për furnizim më të madh me gjak për të shpëtuar jetë.

   Kështu, nëse këto dhurime nuk po e zgjedhin problemin, shkencëtarët duhet të gjejnë një tjetër zgjidhje...

   Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

   Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...   Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

   Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


   image

   Roboti vret punëtorin teknik të Volkswagen

   Një punëtor teknik i Volkswagen është vrarë nga një robot në qendrën e kompanisë afër Kassel, Gjermani.

   Punëtori 21-vjeçar ishte duke e instaluar robotin së bashku me një koleg kur ai u godit në gjoks nga roboti me një pjatë metalike.

   Ai më pas...
   5holo 650x358

   Shkencëtarët japonezë krijojnë hologram që mund të preket

   Ëndrra për të prekur hologramin duket se është bërë realitet sipas disa shkencëtarëve në Japoni, të cilët thonë se ia kanë arritur të krijojnë hologram që mund të preket.

   Ndryshe nga filmi fanta-shkencë Star Trek, që përdorte fushat e forcës për...
   auto Mustafi1435842560

   Mustafi: Kush po don pite?

   Shkodran Mustafi duket se është i dashuruar marrëzisht me ushqimin shqiptar, shkruan Zëri. Kohë më parë, ai e kishte postuar një fotografi në Facebook, duke ua bërë një pyetje fansave të tij.

   ...


   guardiola

   Guardiola: Schweini te United? Unë ja kam thënë këto fjalë

   Pep Guardiola është shfaqur sot në një konferencë ku ka folur për të ardhmen e Bastian Schweinsteiger. Trajneri i Bayern Munchen ka thënë se është koha që Schweinsteiger të vendosë për të ardhmen e tij dhe se ai i ka thënë se duhet ta bëjë këtë.

   ...   10 përgjigje për prostatën

   Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

   Vitamina K forcon kockat

   Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

   ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

         Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  1

  2

  3

  • Voskopoje
  • Vithkuq
  • Drithas
  • Dardhe
  • Drenove

   shba

   Amerika, 239 vjet pavarësi, liri dhe progres

    
   Populli amerikan feston 239-vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo ditë është një festë e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara. Një ditë ku populli amerikan e feston ditën e pavarësisë...
   Debati pa bukë mbi “fajtorët” në PD

   mero Nga Mero Baze Ka pas disa reagime private ndaj idesë së rithemelimit të Partisë Demokratike, si mënyra e vetme qe ajo të dalë me këmbët e saj nga historia e tranzicionit dhe të ketë shanse të lërë një...


   argjentina

   Edhe dy javë e ndajnë Argjentinën nga...

   Këngëtarja e njohur Argjentina Ramosaj e cila është shtatzënë dhe në pritje të fëmijës së saj të parë.

   Këtë moment Argjentina po e pret me padurim, ajo e shpreh këtë shumë shpesh në rrjetet sociale.

   ...

   hetemaj3

   Ky burrë ka bërë diçka të pabesueshme...

   Një burrë ka bërë brohoritjen e famshme të Cristiano Ronaldos, gjatë ceremonisë së martesës.

   Cristiano Ronaldo është inspirim në fushë, jashtë saj, por duket se edhe në ceremonitë martesore.

   ...
   #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }