perosnaliteti

  Personaliteti racional i Dr. Irena Nikaj

  Korça është qyteti që i pëlqen; jo rrallë e quan të zakonshme jetën në Korçë, por ashtu si befas e kap mendimi se është më shumë se kaq, jo vetëm i pëlqyer, por një model nënkulturor që shfaqet si cilësi e thellë, thelbësore e identitetit,

  spahi

  AK nis fushatën: Bojkotoni zgjedhjet lokale të 21 Qershorit

  Aleanca KuqeZi hapi sot fushatën e bojkotit, dy muaj para zgjedhjeve lokale të 23 qershorit. Kreu i AK-së, Kreshnik Spahiu i bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të bojkotojnë zgjedhjet lokale. Gjatë një aktiviteti para Akademisë së Arteve,
  daccic

  Këmbëngul Daçiç: Thaçi nuk mund të vijë në Beograd

  Duket që ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka gjasa mos të udhëtojë për në Beograd. Kjo është bërë e qartë sidomos pas një interviste që homologu i Thaçit, Ivica Daçiç ka dhënë për të përditshmen serbe “Politika”, e cila është botuar...
  doktoresha

  Alergjitë, Loloçi: Trajtimi i duhur parandalon astmën bronkiale


  Numri i personave të prekur nga alergjitë çdo ditë po vjen në rritje, duke prekur edhe moshat pediatrike. Tezat e ngritura nga specialistët në mbarë botën janë të ndryshme, por ato që mbizotërojnë janë: higjiena dhe ndotja.
  atensioni 300x140

  Organet që preken nga tensioni i lartë

  Tensioni i lartë rrezikon disa prej organeve të rëndësishme të trupit.

  Zemra: Në rast se vuani nga tensioni i lartë muskujt e zemrës do të bëjnë më shumë përpjekje sesa norma. Nëse tensioni i lartë vazhdon për një kohë të gjatë, bën që...

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


  ju ka humbur telefoni ja si ta gjeni hd

  Ju ka humbur telefoni? Ja si ta gjeni

  Nëse ju ka humbur telefoni, Google ju ndihmon ta kërkoni.

  Google ka ndërtuar një funksion të ri që i lejon përdoruesit të gjejnë telefonat e tyre të humbur, sa herë që
  456

  Instagram vendos rregulla të reja për fotografitë nudo

  Pas Twtterit, tani është radha e Instagramit të vejë rregulla të reja dhe të hekurta në lidhje me imazhet nudo.

  Platforma më e madhe sociale e fotografive ka azhornuar rregullat e saj kundër pornografisë dhe ka vendosur të ndalojë të gjitha
  ndeshja

  Ndeshja me Serbinë, Artan Hajdari: Dëshmia e Ivanoviç, në favorin e Shqipërisë

  Delegacioni shqiptar që mbrojti çështjen e Shqipërisë në Lausane, mbërriti në Tiranë pas 2 ditëve intensive në dyert e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv. Përfaqësuesi juridik i palës tonë, Artan Hajdari sqaroi për Sport News hapat e ndjekur,...
  žoze-murinjo

  Ja kur i shijon më shumë fitorja Mourinhos

  Jose Mourinho ka deklaruar se i pëlqen të fitojë kur skuadra e tij nuk e ka as një të tretën e posedimit të topit në një ndeshje. Pikërisht kjo ndodhi në përballjen ndaj Manchester Unitedit. Djajtë e Kuq patën mbi 70 për qind të posedimit të topit,

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  Si ngjyra bëhet medikament?

  Ne arqipelagët e Paqësorit, përpara se banorët të ishin informuar për ekzistencën e njeriut të bardhë, arti i kurimit nëpërmjet ngjyrave kishte arritur një shkallë të lartë perf...

  Aritmia, pershkrim rastesh

  Studentja, sa herë që duhet të japë një provim, bëhet keq: sëmuret vertet e shkreta, dhe të gjithëve atyre që e shohin u vjen keq. Zbehet dhe pastaj skuqet ne fytyre,balli i mbu...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Vellai me vrau femijen...

  Unë vij nga një familje shumë e varfër nga një fshat i thellë. Familja ime përbëhej nga 8 fëmije dhe dy  prindërit, të gjithë motrat e vëllezërit...


  Filloi si loje, perfundoi ne martese...

  Atë ditë, kur e pashë për herë të parë D-në, nuk e mendoja kurrë se ajo do të bëhej njeriu më i rëndësishëm në jetën time, ashtu si nuk më shkoi...


  Genjeva pasi me vinte turp qe jam e virgjer

  Unë që po ju shkruaj jam një vajzë nga një qytet i Shqipërisë së Mesme. Kam ardhur këtë vit në Tiranë për shkollë. Kam vendosur të shkruaj pasi...

  Çka po reklamon Vildanja ? (Foto)

   

  Modelja shqiptare Vildane Zeneli nuk din të ndalet me foto provokuese.

  Ajo këtë gjë më së miri e bënë në rrjetin social Instagram duke postuar fotografi te nxehta.


  Paris Hilton, pushime pafund në Coachella

  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }