emigranti

  Pas 53 vitesh në Australi prek sërish tokën e Kosovës

  73-vjeçari Ramadan Krasniqi nga fshati Studençan i komunës së Suharekës, pas 53 vitesh emigrim në Australi më në fund e shkeli sërish tokën kosovare.

  Nga Australia në Vjenë e nga Vjena në Prishtinë, rreth orës 12:10 të së shtunës ai u

  ...


  kaci

  Islami këshillon Blushin: Krijo parti të re

  Deputeti i Partisë Demokratike, Kastriot Islami, ka këshilluar kolegun e tij socialist Ben Blushi që të krijojë një parti të re socialiste.

  Duke folur në studion e “Ora News”, Islami e argumentoi këtë duke u shprehur se në zgjedhjet e 21 qershorit janë

  ...


  Vrasja e çiftit çek/I dyshuari, mes 40 të ndaluarve, përputhen njallet e gjakut

   

  Policia e Shkodrës ka ndaluar mbi 35 persona, mes të cilëve edhe një 25-vjeçar i dyshuar si autor i vrasjes së dy turistëve çekë, Michael Svatos dhe Anna Kasinova në Prekal të Dukagjinit. Burime nga policia bëjnë me dije se
  ...


  vlcsnap-000072-640x340

  2 korriku që goditi një diktaturë

   

  2 korriku 1990 mbetet simbol i fillimit të revoltave popullore në Shqipëri. Atë natë u bë përleshja e parë ndërmjet rinësë së asaj kohe me forcën e diktaturës Shpërthimi i kësaj revolte dhe tentativat për të hyrë në to bëri që shteti i asaj...  sedat braja

  Beteja e Lazaratit

   Lazërati ( Lazër Ati), është vendosur pranë grykës së Sopotit ku kalonte dikur rruga antike që lidhte Antigonenë me Finiqin. Gjurmët e lashta ruhen kudo edhe sot. Prandaj për nga pozicioni i është dashur të bëjë shumë

   ...   Pikturat e mia, fotografi të gdhendura me laps

   Temat Kryesore Djaloshi 13-vjeçar që vizaton me një talent të rrallë “Për të bërë portretin e dikujt përveç tipareve, detajeve, mjeshtërisë së realizimit, duhet të njoh shumë mirë edhe karakterin, personalitetin e tij” Janula Vila Davidi është vetëm 13 vjeç. Talentin e tij për të vizatuar e zbuluam krejt rastësisht, nëpërmjet portreteve që ai u bën personave e personaliteteve dhe që përhapen kaq lehtësisht, falë rrjeteve shoqërore në internet, nxitur nga vlerësimi për besnikërinë me të cilën ai u qëndron figurave reale që vizaton. Nuk është aspak e vështirë për të të realizojë portrete të tilla, ndërkohë që shkakton habi...

   emigranti

   Pas 53 vitesh në Australi prek sërish tokën e Kosovës

   73-vjeçari Ramadan Krasniqi nga fshati Studençan i komunës së Suharekës, pas 53 vitesh emigrim në Australi më në fund e shkeli sërish tokën kosovare.

   Nga Australia në Vjenë e nga Vjena në Prishtinë, rreth orës 12:10 të së shtunës ai u

   ...


   Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

   Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...   Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

   Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


   C_4_articolo_2120234__ImageGallery__imageGalleryItem_2_image

   iPhone, kasa e re në formë pistolete

       “Kujdes, të gjithë në tokë! Ai atje po... bën një telefonatë”. Kjo skenë do të ndodhë shumë shpesh pasi ka dalë  kasa e re për  iPhonin,   kamera

   Ja cili telefon e ka kamerën më të mirë

   Të gjithë prodhuesit e telefonave të zgjuar pretendojnë se ofrojnë kamerën më të mirë të mundshme, ndaj duhet të jemi të qartë para se të bëjmë një zgjedhje.

   “Yahoo” na jep një udhërrëfyes duke marrë shembull gjashtë modele: “iPhone 6”,
   ...   10 përgjigje për prostatën

   Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

   Vitamina K forcon kockat

   Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

   ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

         Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  1

  2

  3

  • Voskopoje
  • Vithkuq
  • Drithas
  • Dardhe
  • Drenove

   shba

   Amerika, 239 vjet pavarësi, liri dhe progres

    
   Populli amerikan feston 239-vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo ditë është një festë e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara. Një ditë ku populli amerikan e feston ditën e pavarësisë...
   Debati pa bukë mbi “fajtorët” në PD

   mero Nga Mero Baze Ka pas disa reagime private ndaj idesë së rithemelimit të Partisë Demokratike, si mënyra e vetme qe ajo të dalë me këmbët e saj nga historia e tranzicionit dhe të ketë shanse të lërë një...


   Eva Longoria, në super formë në Spanje

   Eva Longoria konsiderohet një aktore seksi dhe këtë 40 vjecarja e konfirmon edhe me pamjen e saj super, teksa pushon në plazhet e Spanjes.

   Rihanna, tregon këmbët joshëse

   Rihanna është një nga këngëtaret dhe femrat më të bukura në Botë.

   Dje vajza nga Barbados është fotografuar në një restorant në Santa Monica, ku e veshur me pantallona xhinsi të shkurtra, ka treguar...


   #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }