maska-per-fytyren-570x350Çdo femër ëndërron të ketë një fytyrë të bukur dhe rrezatuese.

Një maskë e shkëlqyer do të ishte kura më e shpejtë për lëkurën tuaj.

Versioni i ri i Maskave Ushqyese dhe Hidratuese , paraqesin një formulë e cila iu siguron të ruani gjatë gjithë ditës një fytyrë të bukur dhe të freskët. Kjo maskë është e amballazhuar me katër fletë.

Specialistja e kozmetikës Sarah Chapman është e njohur për trajtimet efektive të bukurisë.

"Maska e e fytyrës Sarah Chapman" që përdoret gjatë natës (£45) freskon dhe forcon dukshëm lëkurën.

Formula përfshin vajra omega, peptide dhe një përbërës shkëlqyes për lëkurën.

Lëkurat shumë të thata kanë nevojë për disa përbërës ushqyes të cilët mund të arrihen nëpërmjet "Maskës Terapeutike të Lëkurës" (42,95£).

Ajo të jep ndjesinë e qetësisë në sajë të përbërësvë organikë, tërfilit të kuq dhe Acai (një lloj frutë palme).

Maska"Ultra-Smooth Sea Polish"(£29) është çelësi për një lëkurë të ndritshme dhe efektive sipas studimeve të "Shkencës Detare për Lëkurën". Algat e detit luajnë një rol kryesor për heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës.

Nëse keni lëkurë të ndjeshme, do t'iu duhet të shikoni për diçka më të butë të tilla si maskat "Clarins Gentle Exfoliator Brightening Toner" (£25). Përdoreni këtë disa herë në javë ,për të parë më pas edhe ndryshimin.

Lëkura e mire-trajtuar jo vetëm që ju bën të ndiheni shumë më mirë, por duket më e ndritshme dhe e butë.

Hidratuesit në formë shkume për lëkurën tuaj janë shpesh më pak të suksesshëm gjatë sezonit të dimrit ,se një hidratues i drejtpërdrejtë si "Kiko Winter Rescue Hydrating Mousse" (13,90£).Ka efekt ushqyes dhe detoksifikues tek lëkurat normale dhe të thata.

Nëse fytyra juaj është e yndyrshme, një maske tjetër si "Mattifying", do të ishte ideale dhe efektive për fytyrën tuaj.

Provoni "La Roche Posay-Redermic R" trajtues kundër rrudhave (£28) për të arritur një lëkurë të rafinuar, të qartë, dhe të ndritshme.

Për të patur një lëkurën të ndritshme, përdorni "L'Occitane Immortelle Brightening Moisturiser" (£43),e cila përmban derivatet e vitaminës C ,dhe rrisin qartësinë dhe tonifikimin e lëkurës.