maska-per-fytyren-570x350Çdo femër ëndërron të ketë një fytyrë të bukur dhe rrezatuese.

Një maskë e shkëlqyer do të ishte kura më e shpejtë për lëkurën tuaj.

Versioni i ri i Maskave Ushqyese dhe Hidratuese , paraqesin një formulë e cila iu siguron të ruani gjatë gjithë ditës një fytyrë të bukur dhe të freskët. Kjo maskë është e amballazhuar me katër fletë.

Specialistja e kozmetikës Sarah Chapman është e njohur për trajtimet efektive të bukurisë.

"Maska e e fytyrës Sarah Chapman" që përdoret gjatë natës (£45) freskon dhe forcon dukshëm lëkurën.

Formula përfshin vajra omega, peptide dhe një përbërës shkëlqyes për lëkurën.

Lëkurat shumë të thata kanë nevojë për disa përbërës ushqyes të cilët mund të arrihen nëpërmjet "Maskës Terapeutike të Lëkurës" (42,95£).

Ajo të jep ndjesinë e qetësisë në sajë të përbërësvë organikë, tërfilit të kuq dhe Acai (një lloj frutë palme).

Maska"Ultra-Smooth Sea Polish"(£29) është çelësi për një lëkurë të ndritshme dhe efektive sipas studimeve të "Shkencës Detare për Lëkurën". Algat e detit luajnë një rol kryesor për heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës.

Nëse keni lëkurë të ndjeshme, do t'iu duhet të shikoni për diçka më të butë të tilla si maskat "Clarins Gentle Exfoliator Brightening Toner" (£25). Përdoreni këtë disa herë në javë ,për të parë më pas edhe ndryshimin.

Lëkura e mire-trajtuar jo vetëm që ju bën të ndiheni shumë më mirë, por duket më e ndritshme dhe e butë.

Hidratuesit në formë shkume për lëkurën tuaj janë shpesh më pak të suksesshëm gjatë sezonit të dimrit ,se një hidratues i drejtpërdrejtë si "Kiko Winter Rescue Hydrating Mousse" (13,90£).Ka efekt ushqyes dhe detoksifikues tek lëkurat normale dhe të thata.

Nëse fytyra juaj është e yndyrshme, një maske tjetër si "Mattifying", do të ishte ideale dhe efektive për fytyrën tuaj.

Provoni "La Roche Posay-Redermic R" trajtues kundër rrudhave (£28) për të arritur një lëkurë të rafinuar, të qartë, dhe të ndritshme.

Për të patur një lëkurën të ndritshme, përdorni "L'Occitane Immortelle Brightening Moisturiser" (£43),e cila përmban derivatet e vitaminës C ,dhe rrisin qartësinë dhe tonifikimin e lëkurës.

Ju lutem jepni mendimin tuaj per kete artikull, duke komentuar me poshte:

LAJMET E FUNDIT - Minute pas minute
24 K 08:09
Samanta Karavella dhe reperi i TDS, Onati, kanë sjellë bashkëpunimin e quajtur "Ti s'e din se". Kico&Torch kanë realizuar muzikën, ndërsa këngëtarj...
24 K 08:04
Shefki Kuqi, ish-sulmuesi kosovar, do të kujtohet në historinë e futbollit botëror si lojtari që ka ndërruar më së shumti skuadra në karrierë. Ish-...
24 K 07:56
Mirmengjes te dashur miq te portalit Index.al! Po ju paraqesim shtypin e dites se sotme. Faleminderit qe na ndiqni! /Index.al/A.S/
24 K 07:49
Arsenali e ka vënë në shitje mesfushorin spanjoll, Santi Cazorla. 29-vjeçari kërkohet nga Atletico Madridi, ndërsa Topçinjtë ia kanë vënë çmimin. S...
24 K 07:48
Edhe pse të natyrës estetike, celulitet përbëjnë një patologji që shkakton bezdi, veçanërisht tek gratë e reja, që shpesh i krijojnë vetes kompleks...
24 K 07:44
Ditëve të fundit është folur shumë për modelin e ri të telefonit të Sony, Xperia Z3, ndërsa tani duket se disa prej karakteristikave kryesore të te...
24 K 07:42
Tani është provuar që bajamja përmban dhe veçori dobësuese. Para pak kohësh në një studim të zhvilluar në SHBA personave që dëshironin të dobësohes...
24 K 07:39
Një person i cili kishte shkuar për të kaluar një ditë të bukur në pishinë, jo vetëm që nuk i ka rezultuar kështu, por ai madje ka përfunduar në sp...
24 K 07:36
Përpjekjet e portierit italian Gigi Buffon dhe prezantueses Ilaria D'Amico për të fshehur historinë e tyre të re të dashurisë, duket se kanë dështu...
24 K 07:12
Nën drejtimin e Presidentit të Republikës, z. Bujar Nishani, Këshilli i Lartë i Drejtësisë, zhvilloi sot mbledhjen plenare, e cila nisi me shqyrtim...
24 K 07:05
Vaji cilësor i bimëve është variant ideal për flokët, ngaqë përmban acide esenciale dhe ushqime për flokët. Funksionet e tij kryesore janë të ushqe...
24 K 06:57
Duke folur në mbrëmjen gala të "Krishterëve të Bashkuar për Izraelin", ambasadori izraelit në Shtetet e Bashkuara, Ron Dermer, pohoi se, ndryshe ng...
24 K 06:54
Një artikull në "Newsweek" ka treguar 9 gjëra rreth jetës së përditshme të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Ben Judah, kaloi tre vjet duke hu...
24 K 00:58
I gjithe globi syte i ka kthyer tek masakrimi i nje milion banoreve te qytetit palestinez Gaza. Nje komb, nje shtet terrorist si Izraeli i jep te d...
23 K 23:42
Ka sosur durimi mes politikaneve te majte nga rezultatet skandaloze te Ministrit te Brendshem ne perballjen me krimin ne Shqiperi. Deputetet e majt...
23 K 21:54
Inspektori i Përgjithshëm i Kryeministrit Rama pranë SHISH, znj. Suela Bedeni (ligjërisht titulli është në gjininë mashkullore), pak kohë pas vrasj...
23 K 20:24
Pasi ka dalë nga shtëpia ku kishte lënë të vrarë dy vëllezërit dhe mbesën, Barjam Vrapi ka dalë në rrugën kryesore. Një fqinj ka lajmëruar policinë...
23 K 20:20
Të mërkurën, më 23 korrik 2014, Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës shqyrtoi rastin KO119/14, të parashtruar nga Xhavit Haliti dhe 29 deput...
23 K 20:09
Ambasada Amerikane ishte vendi i zgjedhur nga ish-të përndjekurit politikë, të cilët u shfaqën sot duarlidhur përpara kësaj ambasade. Skënder Tufa ...
23 K 20:07
Masoneria dhe masonet eshte nje teme shume inriguese, qe permban brenda vetes shume te fshehta. Shume ngjarje historike, me pasoja te keqija per nj...
23 K 20:04
Projektligjet e qeverisë votohen pa hyrë në komisione dhe kalohen pa u diskutuar në Konferencën e Kryetarëve. Konstatimi bëhet nga deputetja e PD-s...
23 K 19:58
Një vajzë 6-vjeçare thirret "vajza-mace" nga shokët e shoqet e saj pasi në të gjithë trupin po i rriten qime të buta të zeza. Si të mos mjaftonte k...
23 K 19:55
Nga Rami Khouri Pas pak ditësh do të përkujtohet 100-vjetori i fillimit të Luftës së Parë Botërore, dhe për të kuptuar më mirë situatën e asaj kohe...
23 K 19:51
Shumëkush ëndërron që të bëjë seks në plazh. Por shumë pak e tentojnë diçka të tillë. Një çift në SHBA u arrestua pasi një gjyshe i filmi duke bërë...
23 K 19:44
Ministria e Punëve të Brendshme prezantoi sot arritjet e 300 ditëve punë dhe sfidat e institucionit në të ardhmen. Në fjalën e tij, Kryeministri Ed...
23 K 19:40
Mjekët në Indi i kanë hequr një adoleshenti plot 232 dhëmbë nga goja në një operacion që zgjati shtatë orë. Ashik Gavai, 17 vjeç, erdhi në spital m...
23 K 19:32
Papa Francesku shpallet qytetar nderi i Tiranës. Vendimi është marrë në unanimitet nga anëtarët e Këshillit Bashkiak . "Sot është një ditë mjaft e ...
23 K 19:23
“Vajza, duhet te kuptoni disa gjera…Neve nuk merzitemi nese flisni me djem te tjere, nuk merzitemi nese keni shoke meshkuj, por kur jemi diku me ju...
23 K 19:17
Trupat e parë të të vdekurve nga rrëzimi i MH17, kanë mbërritur në Holandë ku po nderohen nga familja mbretërore dhe të afërmit e tyre. Eshtrat e r...
23 K 19:08
Izraeli ka shtuar akuzat ndaj Hamasit se po përdor palestinezët si mburoja njerëzore. Sulmi erdhi pas zbulimit të një arsenali raketash në një shko...
23 K 19:02
Përpjekjet e portierit italian Gigi Buffon dhe prezantueses Ilaria D’Amico për të fshehur historinë e tyre të re të dashurisë, duket se kanë dështu...
23 K 18:54
Presidenti Bujar Nishani, njëkohësisht kryetar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, tha në mbledhjen e radhës së KLD se për herë të parë ky instituc...
23 K 18:49
Nga Peter Steiger, Berner Zeitung Një familje zvicerane dhe një tjetër nga Shqipëria: të dyja banojnë dhe punojnë në të njëjtin vend, por jetojnë n...
23 K 18:35
Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka kallëzuar penalisht inspektorin Roland Papajorgji për shpërdorim detyre. Roland Papajorgji është inspektor ...
23 K 18:32
Sekreti nr 3: Përqëndrohu plotësisht tek ai. Gratë që e bëjnë seksin natyrë të tyre, dinë mënyrën më të mirë dhe më të sigurtë për të shkuar tek dë...
23 K 18:31
Kënga më e re e këngëtares Lana Del Rey “Fu* My Way Up To The Top”, ka hasur polemika të shumta mes fansave, në lidhje me një pjesë shumë të rëndës...
23 K 18:27
Disa thonë që njeriu nuk e kupton dot menjëherë nëse ka rënën në dashuri apo jo. Të tjerë thonë se është e dukshme, sepse “të shkruhet në ball”. Sh...
23 K 18:22
Komisioni i Ligjeve po diskuton në mbledhjen e sotme projektligjin për Policinë. Deputeti i Partisë Socialiste, Tom Doshi ka kritikuar ashpër sëris...
23 K 18:03
Ligji i ri për Këshillin e Lartë të Drejtësisë është një tendencë për të kapur këtë institucion nga ana e qeverisë. Kështu e cilësoi ndryshimet që ...
23 K 17:59
Komisioni i Ekonomisë dhe Financave votoi sot unanimisht pro projektligjit për reformën e pensioneve, duke ia kaluar për miratim Parlamentit në san...
23 K 17:56
Policia bëri të ditur se ka arrestuar në flagrancë shtetasin Elidon Avdyli, 29 vjeç, banues në Durrës, i dyshuar për vrasjen e Andi Peqinit në aksi...
23 K 17:51
Mazhoranca qeverisëse ka shkrirë dje një bazë famëkeqe terrori, torture dhe zhdukjesh, fillimisht të Sigurimit të Shtetit dhe më pas të Shërbimit I...
23 K 17:47
Nga Dr. Sulejman Abazi (NESHAJ) Përse alarmohet Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë? Pse në rastin konkret Ambasadori merret me një individ si Koço Kokë...
23 K 17:41
Një video e ish- ministrit të Brendshëm Noka, i cili përleshet me policinë duke e penguar atë të kryejë punën e saj, është publikuar së fundmi në r...
23 K 17:36
Në kuadër të presidencës së radhës të Shqipërisë në Komitetin e Menaxhimit të Eurocontrol, Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhi...
23 K 17:32
Disa pjesë të avionit të “Malaysia Airlines”, i cili u rrëzua në tokën Ukrainase u gjetën të çara më dysh, ka raportuar sot “USA Today”. Sipas gaze...
23 K 17:27
Babai i një pasagjereje 17-vjeçare në bordin e avionit malajzian “MH17” i shkroi një letër publike presidentit rus Vladimir Putin, e cila ishte shu...
23 K 17:23
Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, vizitoi Portin e Shëngjinit me rastin e përfundimit të punimeve për kalatën e re dhe...
23 K 17:19
Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se situata e krijuar në Rripin e Gazës është tronditëse jo vetëm për popullin palestinez, por për mbarë botën. Në një...
23 K 17:12
Ne mes të qytezës së Ksamilit po gëlon prej disa ditësh një park i madh lodrash, që në dukje nga pamja e jashtme flasim për një investim shumë të m...

slider-2.png
slider-3.png
slider-4.png
slider-5.png
yahoo.png