C42396767039FFA91AFA4FAD241AFCFFSipas studiuesve, pesë tipet e femrave që meshkujt nuk mund t’i durojnë janë ato që u pëlqejnë thashethemet, të fiksuarat pas dietave, femrat që vazhdimisht ankohen për familjen, ato që janë të varura nga puna e tyre dhe femrat që mendojnë se dinë gjithçka.

1 – Ato që përgojojnë

Femrat të cilat flasin negativisht për njerëzit e tjerë dhe i konsiderojnë të parëndësishëm, padyshim se do t’i refuzonte çdo mashkull. Kuptohet, që të gjithë flasim nganjëherë, por ndryshe është kur e bën këtë ndonjëherë dhe shumë ndryshe kur e bën këtë 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë. Meshkujt nuk e kuptojnë pse femrat kanë nevojë për të folur për të tjerët, pasi ata ndjekin një logjikë të thjeshtë, ose ndërrojeni atë që ju pengon ose mos flisni më!
2 – E fiksuar pas dietave

Nëse fjalët tuaja më të shpeshta janë: “Nuk mund të pi birrë sepse ka 150 kalori” ose “Duhet të stërvitem çdo ditë”, atëherë meshkujt vështirë se do t’ju kuptojnë, ndërsa edhe më vështirë do të kenë nevojë për shoqërinë tuaj. Ata dëshirojnë femrat që dinë ‘t’i vënë frenat’, të relaksohen dhe ta shijojnë jetën.

3 – Femrat që vazhdimisht ankohen për familjen
Të rrallë janë ata që janë të bekuar me familje ‘të përsosur’, ndërsa nëse nuk jeni në këtë grup, atëherë mos i skandalizoni gjërat. Nëse nuk keni asgjë të bukur për të thënë, është më mirë të heshtni.

4 – Të varura nga puna
Ju pëlqen puna juaj? Shumë mirë për ju, por nuk keni nevojë që të tjerëve t’ua mbushni kokën në lidhje me prezantimin që e keni bërë aq bukur, kolegët, shefin… sepse do ta bëni të qartë se nuk keni asnjë temë tjetër për të folur.

5 – Mendojnë se dinë gjithçka

Disa femra mendojnë se dinë gjithçka dhe sillen sikurse ndonjë trup këshillues. Kanë ndjenjën se duhet të dëgjojnë problemet e të gjithëve rreth tyre dhe t’u gjejnë zgjidhje të përshtatshme. Mbani mend, askush nuk dëshiron të krijojë lidhje me “nënën” e tij!

Ju lutem jepni mendimin tuaj per kete artikull, duke komentuar me poshte:

LAJMET E FUNDIT - Minute pas minute
23 Oct 21:10
Maram Wort (27) ka shumë bashkëmendimtarë, por edhe kritikues të cilët e konsiderojnë si një vajzë që dëshiron të jetë e famshme duke promovuar teo...
23 Oct 21:08
Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi është shtatzënë, me ç'rast automatikisht cënohet vazhdimi i saj në spektaklin e vallëzimit “Dance With ...
23 Oct 21:05
Gjatë viteve, CIA amerikane ka fituar reputacionin e të qenit si agjencia e inteligjencës më e sofistikuara në të gjithë planetin. Në të njëjtën ko...
23 Oct 21:03
Monstrumi i dehur! Mashkulli nga India, i cili është raportuar se quhet Narashimul, zhveshi bashkëshorten e tij lakuriq dhe e detyroi të ecte nëpër...
23 Oct 21:01
Në botën perëndimore svastika ( kryqi i nazistëve) është sinonim i fashizmit dhe identifikohet me Hitlerin, por historia e këtij simboli fillon par...
23 Oct 20:59
Një qytetar që deklarohet si ish i përndjekur politik, ka zgjedhur të shprehë zemërimin e tij ndaj ish-diktatorit të Shqipërisë, Enver Hoxha, duke ...
23 Oct 20:56
Le të supozojmë se takoni një njeri krejt të panjohur: në kafene, në metro, në një bulevrad. Ky i panjohur ju pyet, se ku banoni, a jeni i fejuar a...
23 Oct 20:54
Në shoqërinë moderne rënia e dëshirës seksuale të femrave është një shqetësim që ndërlikon marrëdhëniet e jo pak çifteve. Stresi, ankthi apo shqetë...
23 Oct 20:51
Shumë vajza dhe gra idealizojnë meshkujt e famshëm dhe dashurohen në ta. Kjo nganjëherë mund të shndërrohet edhe në opsesion, por kryesisht mbetet ...
23 Oct 20:48
Profeti, Muhamed, katërmbëdhjetë shekuj më parë, na ka lajmëruar për ekzistimin e një zjarri nën det dhe ekzistimin e një deti nën atë zjarr, athua...
23 Oct 20:45
Është e mundur të bësh një jetë normale nëse fle 22 orë në ditë? Për këtë duhet të pyesim Beth Goodierin, një vajzë britanike e cila vuan nga sindr...
23 Oct 20:43
Vitin e kaluar, një ndërmarrës holandez me emrin Bas Landrop kishte lajmëruar lansimin e projektit Mars One, i cili planifikon që të dërgoj njerëz ...
23 Oct 20:41
Nicole Scherzinger është përfshirë në një incident me veturë në Londër, pasi ajo kishte kërcyer nga një veturë në lëvizje, sepse po i vinte për të ...
23 Oct 20:37
Kapiteni kuqezi beson fuqishëm se e drejta dhe Shqipëria do të triumfojnë. Lorik Cana, kapiteni i Kombëtares shqiptare, deklaroi se Serbia duhet të...
23 Oct 20:34
Jenson Button dhe e fejuara e tij Jessica Michibata duekn super të lumtur dhe po aq super në formë. Çifti është fotografuar gjatë pushimeve në Maui...
23 Oct 20:32
Duke filluar nga ora 18:00 një video-projektor do të përcjellë përgjatë gjithë mbrëmjes mesazhin sensibilizues për më shumë ndërgjegjësim për sëmun...
23 Oct 20:30
Drama e Sirisë shfaqet pothuajse çdo ditë në kufijtë e Shqipërisë. Nje dyndje e vertete refugjatesh klandestinë ndodh nga Greqia drejt Shqipërisë. ...
23 Oct 20:26
Politika kërkon që të përfitojë sa më shumë nga ngjarjet e ndodhura në ndeshjen Serbi-Shqipëri. I pari e bëri Lulzim Basha, që një ditë pas ndeshje...
23 Oct 20:24
Kina ka ndaluar Facebook-un për qytetarët e saj, por kjo s’e pengon themeluesin e rrjetit më të madh social në botë që të mësojë kinezishten rrjedh...
23 Oct 20:20
Lëvizje të papritura te Interi. Masimo Morati, ish-pronari zikaltërve i cili aktualisht zotëron 29.5% të aksioneve të klubit, ka dhënë dorëheqje ng...
23 Oct 20:18
Aktorja e njohur amerikane Sarah Michelle Gellar ka rrëfyer se puthja që i ka shijuar më shumë ka qenë me një femër, dhe jo me partnerët e saj mesh...
23 Oct 20:16
Më në fund “Microsoft” ka konfirmuar zyrtarisht atë që pritej, “Nokia” nuk do të ekzistojë më. Kompania “Microsoft” në javët e ardhshme do të ndalo...
23 Oct 20:12
Bashkëshortja e futbollistit të njohur të Manchester United dhe kombëtares angleze, Wayne Rooney, Coleen, është duke shijuar pushimet e dhjeta në h...
23 Oct 20:09
Drejtoresha e Përgjithshme e Doganave Elisa Spiropali zhvilloi një takim me homologen greke, Eirini Yialouri. Takimi u zhvillua në Janinë, në Greqi...
23 Oct 20:06
Të gjithë i kemi dëgjuar fjalët e mbretëreshës shtrigë në përrallën e Borëbardhës, ku ndër të tjera thotë: “Pasqyrë moj pasqyrë, a ka më të bukur s...
23 Oct 20:03
Në një prononcim për “Shekulli Online”, meteorologia “MeteoAlb”-it, Lajda Porja, konfirmoi se Shqipëria do të përfshihet nga një rrymë e fuqishme c...
23 Oct 20:00
sëtarja e grupit të njohur Spice Girls, Mel B, ka impresionuar me formën e saj fantastike gjatë një mbrëmje në Londër. Këngëtarja 39 vjeçare ka poz...
23 Oct 19:58
Shtyrja e befasishme e vendimit të Komisionit Disiplinor të UEFA-s për ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë, mund të ketë lidhje me ndes...
23 Oct 19:55
A e dini se sa fiton Kristiano Ronaldo në një sekondë? Përveç Real Madridit, Ronaldo ka edhe sponsor të ndryshëm, ku përfiton 55 milionë euro çdo v...
23 Oct 19:54
Duket si e pabesueshme dhe sikur dikush ka shtypur butonin e kthimit pas, por ja që gjithçka është reale.
23 Oct 19:53
Duket e pabesueshme, por ndodh edhe kështu. Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, tregon një ujëvarë e cila kthehet në anën e kundërt, pra,...
23 Oct 19:51
Në Shtetet e Bashkuara, sipas të dhënave të Departamentit të Bujqësisë, numri i amerikanëve që sigurojnë me vështirësi ushqimin vazhdon të jetë në ...
23 Oct 19:50
Këto janë disa fakte që janë publikuar në gazeta dhe revista të ndryshme në botë dhe që tani po publikohen edhe në portalet shqiptare. Faktet janë ...
23 Oct 19:48
Shqipëria humbet 3 vende në renditjen e përgjithshme të FIFA-s për muajin tetor. Ndërprerja e ndeshjes në Beograd mes Serbisë dhe Shqipërisë ka dhë...
23 Oct 19:48
Orizi vlerësohet sidomos në recetat për kujdesin ndaj bukurisë së femrave japoneze, e në kombinim me mjaltin siguron një lëkurë të ripërtërirë të f...
23 Oct 19:46
Trajneri i Beshiktashit, kroati Sllaven Biliç, ka reaguar ashpër kur është pyetur nga një gazetar serb nëse incidenti në ndeshjen Serbi-Shqipëri do...
23 Oct 19:45
Zbulim tronditës: Përgjojnë secilin dhe gjithçka, arkivohet çdo mendim dhe pëshpërimë!
23 Oct 19:44
Përgjithësisht nëse gaboni në parkim, duhet të paguani gjobë. Ndërsa në Afganistan, nëse parkoni keq, atëherë nuk paguani gjobë.
23 Oct 19:40
Shikoni shtatë prej logove të kompanive më të famshme në botë që mbajnë një mesazh të fshehur në vetvete. 1- TOYOTA Tre fromat elipse që janë në lo...
23 Oct 19:38
Kryeministria është shndërruar në “ekran” gjigant, duke shpalosur dhjetëra mesazhe në kuadër të fushatës kundër kancerit të gjirit. Në orën 18:00 n...
23 Oct 19:36
Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet një njoftimi zyrtar i bën me dije të gjithë tifozët e kombëtares, se nga data 29 tetor do të dalin në shit...
23 Oct 19:35
Pas golit të shënuar në sfidën kundër Juventus, Pajtim Kasami është vënë në qendër të kritikave të mediave greke. Kjo, jo për shkak të golit, por t...
23 Oct 19:34
Ndryshimi i orës këtë vjeshtë do të bëhet të dielën e fundit të tetorit (26), kur në orën 03:00 (sipas orës shqiptare) akrepat e orës do të shkojnë...
23 Oct 19:33
Një foto interesante ka bërë xhiron në rrjetet sociale, duke thyer rekordin e shikimeve. Bëhet fjalë për një foto, ku duken disa njerëz duke mbajtu...
23 Oct 19:33
Lidhja e inteligjencës me muzikën ka qenë përherë objekt studimi. Madje sipas disa studimeve nëse nëna dëgjonte muzikë klasike gjatë shtatzënisë at...
23 Oct 19:29
Për të rritur libidon e partnerit do t’ju vijë në ndihmë një meny e menduar mirë, që zgjon shijet afrodiziake të personit që ndodhet në anën tjetër...
23 Oct 19:28
Xhihadistët shqiptarë në Siri dhe Irak janë duke luftuar njëri-tjettin. Kjo, duke qenë se ata janë rekrutuar nga dy rryma të ndryshme. Këtë e kanë ...
23 Oct 19:25
Mos e keqkuptoni, ne të gjithë duam që ju të vazhdoni të lani duart me sapun dhe ujë. Por kjo nuk është e mjaftueshme për të ndaluar gripin. Çdo se...
23 Oct 19:23
Një 33-vjeçar është arrestuar sot pasdite nga Policia e Pogradecit, pasi dyshohet se abuzonte seksualisht me tre vajza të mitura. Në pranga ka rënë...
23 Oct 19:23
Sipas studiuesve, pesë tipet e femrave që meshkujt nuk mund t’i durojnë janë ato që u pëlqejnë thashethemet, të fiksuarat pas dietave, femrat që va...
 Cel: +355 (0) 67 5000 0222

slider-2.png
slider-3.png
slider-4.png
slider-5.png
yahoo.png