markuMark Zuckerberg dënoi sot sulmin terrorist ndaj revistës satirike franceze “Charlie Hebdo” dhe bëri thirrje për mbrojtjen e lirisë së fjalës përmes Facebook-ut.

 

“Nuk do ta lejoj këtë të ndodhë në Facebook. Jam i angazhuar për të ndërtuar një shërbim, ku ju mund të flisni lirisht, pa frikë ndaj dhunës”, shkroi themeluesi dhe CEO i Facebook në rrjetin social.

Me postimin e tij, Facebook iu bashkua gjigandëve të teknologjisë, që mbështesin “Charlie Hebdo”, pas sulmit të së enjtes, ku mbetën të vrarë 12 persona.

Po ashtu, motori i kërkimit, Google ofroi 250 mijë euro (300 mijë dollarë) për të mbështetur këtë kauzë si dhe shfaqi një fjongo të zezë në faqen e saj. Edhe filiali francez i Apple ndau një mesazh në mbështetje të revistës.

Ju lutem jepni mendimin tuaj per kete artikull, duke komentuar me poshte:


slider-2.png
slider-3.png
slider-4.png
slider-5.png
yahoo.png