iklnm

  Shkaku i masakrës në Bulevardin “Zogu i Parë” në Tiranë, një prostitutë në Holandë

  Konflikti per nje femer ishte shkaku i masakres ne kryeqytet me 27 maj.

  Keto te dhena kane kane dale nga  prokuroria e krimeve te renda nje jave pas vrasjes se trefishte ku mbeten te vrare Mentor Lufi, Besnik Sulku dhe Gerti Goxhaj.

  Sipas informacione te mberritura...
  fushe me plehra

  Plazhi i Spillesë ‘pret’ vizitorët me djegie mbeturinash

  Depozitat me mbeturina digjen prej kohësh pranë plazhit të Spillesë. Zona turistike, e cila shërben si një vend për të kaluar pushimet gjatë ditëve të verës, shfrytëzohet njëkohësisht edhe për të mbledhur dhe për të djegur mbeturinat.

  Banorët e zonës denoncuan...
  11270242 526744827466596 4872237441405491991 o

  Shpallet fituesi i Master Planit për Qytetin Studenti

  Qyteti Studenti do të kthehet në një kampus të mirëfilltë, përmes Master Planit që do të bëjë të mundur rindërtimin e tij. kështu deklaroi një ditë më parë kreu i qeverisë, Edi Rama, ndërkohë që ditën e sotme u shpall fituesi që do të marrë përsipër ndryshimin...
  refugjate

  Refugjatët sot, si hebrenjtë dikur

  Më herët këtë pranverë, shkova me makinë në një pikë të bukur në bregun jugor të liqenit Gjenevë. Destinacioni im ishte hotel Royale në Evian-les-Bains. Atje ishte vendi ku në korrik 1938, 32 vende u takuan për një diskutim të turpshëm që
  ...  carlo

  Si do të përfundojë Greqia


  “Të bëjnë reformat!”. Ministri gjerman i Financave, Volfgang Schauble, mund të konsiderohet si mishërimi i rreptësisë gjermane, kokëfortë dhe i palëkundur në bindjet e tij dhe përbri realiteteve që tregojnë të kundërtën, edhe pse në këtë rast...

  perosnaliteti

  Personaliteti racional i Dr. Irena Nikaj

  Korça është qyteti që i pëlqen; jo rrallë e quan të zakonshme jetën në Korçë, por ashtu si befas e kap mendimi se është më shumë se kaq, jo vetëm i pëlqyer, por një model nënkulturor që shfaqet si cilësi e thellë, thelbësore e identitetit,

  ambulanca ne italiii

  Itali, prindërit e harrojnë në makinë, vdes foshnja 17-muajshe nga i nxehti

  Një foshnjë 17-muajshe ka vdekur nga nxehtësia pasi prindërit e harruan brenda në makinë. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Vicenza të Italisë dhe nuk është e vetme në llojin e saj.
   
  Prindërit kishin djalë me vajzën e vogël dhe dy djemtë e tjerë për të bërë pazaret e në momentin që kanë...  money8

  Austria merr 101 mln € nga Greqia

  Austria ka marrë 101.73 milionë euro interesa nga borxhi dhënë për Greqinë si pjesë e ndihmës së parë për daljen nga kriza financiare.

  Të dhënat janë publikuar nga Ministria austriake e Financave, raporton agjencia e lajmeve APA.
  check here how healthy is your diet and nutrients sources 338x29211

  Ushqimet që e luftojnë aneminë

  Anemia prek miliona njerëz. Në mesin e tyre shumica janë femra. Ndjenja është gjithsesi e keqe dhe përveç ilaçeve, për ta luftuar aneminë gjithashtu mund ta ndryshoni dietën.

  Çfarë ndodh në trupin tonë? Anemia shfaqet kur numri i rruazave të kuqe...
  auto Contact Lenses Care tips 650x3581433187876

  Ja sa janë të rrezikshme lentet për syrin

   

  Lentet mund të rrisin rrezikun e infeksioneve në sy, duke ndryshuar mënyrën se si bakteret jetojnë në kokërdhok, thotë një hulumtim i ri.

  Hulumtuesit kanë gjetur se lentet transferojnë baktere nga lëkura në sy, duke prishur kështu ekosistemin...

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


  175092

  Cristiano Ronaldo "kapet mat" urinon në rrugë, e qorton polici

  Të qënit njeri publik dhe i monitorar gjatë gjithë kohës nga njerëzit, nuk vlen kur  vjen puna te nevojat njerëyore.

  Cristiano Ronaldo është fotografuar nga "Daily Mail" duke urinuar në rrugët e Saint Tropez, aty ku po kalon pushimet.

  Futbollisti...
  auto mustafi1433340781

  Mustafi bën shaka me Gotzen

  Shkodran Mustafi ia ka uruar ditëlindjen mikut të tij, Mario Gotze.

  Futbollisti shqiptar, Shkodran Mustafi, ia ka uruar ditëlindjen mikut dhe njëherësh bashkëlojtarit të tij te Gjermania, Mario Gotze.

  10 përgjigje për prostatën

  Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

  Vitamina K forcon kockat

  Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Ujku gri

  “Ujku gri”: Arratisja e Adolf Hitlerit

  Rreth 70 vjet më parë, pikërisht në një mesnatë me shi të Berlinit, më 28 prill 1945, nga Fuhrerbunker, ose bunkeri i Fyhrerit, Hitleri, gruaja e tij Eva, kunati i saj Fegelein dhe qeni i tyre aq i njohur Blondi,...  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Studimi i çfarëdo aspekti të Luftës së Dytë Botërore mbetet ende një sfidë për këdo që i kushtohet kësaj pjese të historisë shqiptare. Shumica e kërkimeve të kryera dhe interesi në përgjithësi mbetet akoma te...
  e rrall euml gruaja e tradhton burrin me dashnoren e tij video hd

  E rrallë: Gruaja e tradhton burrin me...

  Një grua e cila ishte ‘kërkuese shpirtërore’ e Zotit gjeti një grua tepër të bukur në vend të Tij dhe madje pati një histori edhe me bashkëshortin e saj.

  Cali nuk kishte shumë që ishte ndarë nga e dashura e saj dhe...


  auto femrat1433054542

  Leksionet e lumturisë që duhet t’i...

  Këshillat në vijim mund t’iu ndihmojnë grave dhe femrave të reja të punësuara, duke iu treguar se si të qëndrojnë të shëndetshme dhe të lumtura, si në planin e biznesit ashtu edhe në jetën private.

  Nuk duhet të jeni...


  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }