vendi-turistet-ceke

  Del autopsia, cifti i turistëve cekë u qëllua nga afër me plumba në kokë

  Dy turistët çekë janë qëlluar nga brenda makinës nga një distancë e afërt e cila nuk i kalon të 20-25 centimetrat. Sipas autopsise paraprake e cila mesohet se ka perfunduar, 27-vjeçari Michael Svatos ka marrë dy plumba tejshpues në kokë, ndërsa e dashura e tij Anna...
  pranga1

  Arrestohet 41-vjeçari i dënuar për vrasje në Çeki

  Një shtetas kosovar i dënuar  me 12 vjet burg për “Vrasje” në Pragë, Republika e Çekisë, u ndalua dje në Pikën e Kalimit Kufitar  Qafë-Prush  në hyrje, nga Policia Kufitare e Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin, Kukës.

  Shukri Hoti  41 vjeç, lindur dhe...
  11715844_10153151544708172_1862778501_n

  Shkodër, homazhe për turistët çek

  Pasditen e sotme, banorët e Shkodrës janë mbledhur para bashkisë së qytetit, për të bërë homazhe për turistët çekë të vrarë një natë më parë në Prekal.

  Banorët mbanin qirinj dhe fotot e viktimave në duar, e në heshtje kanë nisur  tubimin paqësor për vrasjen e dy të...
  vlcsnap-000072-640x340

  2 korriku që goditi një diktaturë

   

  2 korriku 1990 mbetet simbol i fillimit të revoltave popullore në Shqipëri. Atë natë u bë përleshja e parë ndërmjet rinësë së asaj kohe me forcën e diktaturës Shpërthimi i kësaj revolte dhe tentativat për të hyrë në to bëri që shteti i asaj...  sedat braja

  Beteja e Lazaratit

   Lazërati ( Lazër Ati), është vendosur pranë grykës së Sopotit ku kalonte dikur rruga antike që lidhte Antigonenë me Finiqin. Gjurmët e lashta ruhen kudo edhe sot. Prandaj për nga pozicioni i është dashur të bëjë shumë

   ...   Pikturat e mia, fotografi të gdhendura me laps

   Temat Kryesore Djaloshi 13-vjeçar që vizaton me një talent të rrallë “Për të bërë portretin e dikujt përveç tipareve, detajeve, mjeshtërisë së realizimit, duhet të njoh shumë mirë edhe karakterin, personalitetin e tij” Janula Vila Davidi është vetëm 13 vjeç. Talentin e tij për të vizatuar e zbuluam krejt rastësisht, nëpërmjet portreteve që ai u bën personave e personaliteteve dhe që përhapen kaq lehtësisht, falë rrjeteve shoqërore në internet, nxitur nga vlerësimi për besnikërinë me të cilën ai u qëndron figurave reale që vizaton. Nuk është aspak e vështirë për të të realizojë portrete të tilla, ndërkohë që shkakton habi...

   Domate

   Domatja parandalon sulmin në tru

   Niveli i likopenit në gjak tek pjesëmarrësit ishte matur në fillim të studimit përderisa studiuesit i kishin vëzhguar gjendjen për 12 vjet rresht. Ata ishin ndarë në katër grupe në bazë të sasisë së likopenit në gjak.

   Sipas shkencëtarëve...
   Çaj majdanozi

   Çaj majdanozi për këmbët e ënjtura

   Ënjtja e këmbëve është shpesh një simptomë e hershme e pamjaftueshmërisë venoze ose qarkullimit të dobët të gjakut. Kjo është një lloj gjendje ku gjaku lëvizë në mënyrë të papërshtatshme nga venat në këmbë e deri lartë në zemër

   Normalisht, venat...

   Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

   Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...   Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

   Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


   Kjo BMW është mbajtur sekret për disa vite

   BMW kishte krijuar këtë veturë i8 me hidrogjen si pjesë e hulumtimeve në vitin 2012, dhe e ka mbajtur atë sekret për publikun – deri më tani.

   E prezantuar në BMW Group, kjo veturë është mbajtur si një prototip për të testuar teknologjinë e...
   Samsung do të prodhojë ekrane të tejdukshme

   Para pak kohësh ne kemi pasur rastin të shohim produktet e reja inovative të Samsung, përkatësisht Samsung Mirror dhe ekranin transparent OLED, dhe tani duket se Samsung do të fillojë me prodhimin e këtyre produkteve të reja.

   Ekranet e reja janë...
   Nervozohet Ronaldo, braktis intervistën

   I pakënaqur me pyetjet, ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo u nervozua dhe e braktisi intervistën.

   Cristiano Ronaldo e humbi durimin.

   Ylli i Real Madridit ishte i hidhëruar me pyetjet që iu bënë dhe e braktisi intervistën.

   ...


   tom

   Tom Doshi, president i Vllaznisë?

   Orët e fundit po qarkullon në rrjet lajmi se Tom Doshi mund të jetë presidenti i ri i Vllaznisë.

   Sipas lajmeve të faqeve sportive Doshi do të jetë president i klubit shkodran.

   10 përgjigje për prostatën

   Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

   Vitamina K forcon kockat

   Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

   ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

         Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  1

  2

  3

  • Voskopoje
  • Vithkuq
  • Drithas
  • Dardhe
  • Drenove

   shba

   Amerika, 239 vjet pavarësi, liri dhe progres

    
   Populli amerikan feston 239-vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo ditë është një festë e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara. Një ditë ku populli amerikan e feston ditën e pavarësisë...
   Debati pa bukë mbi “fajtorët” në PD

   mero Nga Mero Baze Ka pas disa reagime private ndaj idesë së rithemelimit të Partisë Demokratike, si mënyra e vetme qe ajo të dalë me këmbët e saj nga historia e tranzicionit dhe të ketë shanse të lërë një...


   tun

   Shfryhet “zogu”, ja si reagoi Tuna pasi...

   Nuk ka qenë shumë i thjeshtë për tu përjetuar ndalimi nga policia për këngëtaren Altuna Sejdiu dhe të dashurin e saj Ylber Abdullahu njohur si Cozman. Një patrullë e Shqiponjave i kanë ndaluar ndërsa udhëtonin në...


   Rita Ora Poison

   Rita shkruan në shqip, kërkon...

   Rita Ora ka shkruar në Twitter një status të gjithin në gjuhën shqipe.

   Këngëtarja ka kërkuar përkrahjen e shqiptarëve për të dërguar në vendin të parë këngën e saj më të re ‘Poison’ në top listën britanike UK Top 40,...


   #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }