Tiranë, zjarri tek Tregu Industrial shkrumbon disa dyqane

  Një zjarr i fuqishëm shkrumboi disa dyqane, tek Tregu Industrial në Tiranë, i njohur ndryshe si Tregu i Madh pranë Medresesë.

  Sipas burimeve policore, zjarri ka rënë në orët e para të mëngjesit të së martës dhe ende nuk dihen shkaqet.

  Flakët e shumta kanë dëmtuar...
  Saimir Tahiri iu përgjigjet komentuesve që kërkojnë rikthimin e dënimit me vdekje

  Pas vrasjes së dy turistëve çekë, të shumtë kanë qenë ata që kanë kërkuar rikthimin e dënimit me vdekje.

  Shumë prej tyre i kanë shkruajtur edhe ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

  Ky i fundit iu është përgjigjur komentuesve të shumtë ditën e sotme, duke thënë se...
  Asgjësohen 308 bimë narkotike, në pranga 2 persona

  shkod-euml-r-agj-euml-sohen-1560-rr-euml-nj-euml-kanabis-sativa_hdPolicia e Beratit ka mundësuar sot ndalimin e dy shtetasve dhe asgjësimin e 308 bimëve narkotike. Në kuadër të operacionit të koduar “Start 2015”, forcat blu kanë ushtruar një kontroll në fshatin Levan...


  Unë jetimi…

  Nga Agustin Prenga

  Nji letër e pashkrueme për teta edukatoren

  E kam të vështirë me të thirrë me këtë emër. Jo ma shumë prej dhimbjeve fizike që më ke shkaktu herë pas here sesa për dhimjen që më shkakton në zemër sa herë të shoh. Desha me të pyet...
  Elvira Dones sulmon Ramën: Diskriminimi luftohet me punë, jo palaçollëqe

  Elvira_Dones1Kryeministri Edi Rama publikoi dje një video ku shfaqej këngëtarja me famë botërore Anastacia e cila njoftonte koncertin e saj në Tiranë në 25 gusht. Koncerti do t’i dedikohet femrave dhe luftës kundër diskriminimit të tyre. Por...  Pikturat e mia, fotografi të gdhendura me laps

  Temat Kryesore Djaloshi 13-vjeçar që vizaton me një talent të rrallë “Për të bërë portretin e dikujt përveç tipareve, detajeve, mjeshtërisë së realizimit, duhet të njoh shumë mirë edhe karakterin, personalitetin e tij” Janula Vila Davidi është vetëm 13 vjeç. Talentin e tij për të vizatuar e zbuluam krejt rastësisht, nëpërmjet portreteve që ai u bën personave e personaliteteve dhe që përhapen kaq lehtësisht, falë rrjeteve shoqërore në internet, nxitur nga vlerësimi për besnikërinë me të cilën ai u qëndron figurave reale që vizaton. Nuk është aspak e vështirë për të të realizojë portrete të tilla, ndërkohë që shkakton habi...

  Hungaria miraton ndërtimin e murit kundër emigrantëve

  Ligji i shumëdiskutuar që parashikon dëbimin e imigrantëve nga Hungaria me procedurë të përshpejtuar si edhe ndërtimin e një pengese me tela me gjemba përgjatë kufirit me Serbinë u miratua në parlamentin hungarez dje në mbrëmje vonë me votat e maxhorancës qeverisëse dhe të ekstremistëve...
  Vazhdojnë bisedimet për programin bërthamor të Iranit

  _84115776_39f7753f-2a6a-48a6-9651-88e1ab0f04c5Bisedimet për arritjen e një marrëveshjeje për frenimin e programit bërthamor në Iran, janë shtyrë deri më datën 10 korrik. Negociatorët kanë njoftuar të martën se kanë zgjatur bisedimet për disa ditë. “Bisedimet do të zgjasin edhe për disa ditë....  Tiranë, zjarri tek Tregu Industrial shkrumbon disa dyqane

  Një zjarr i fuqishëm shkrumboi disa dyqane, tek Tregu Industrial në Tiranë, i njohur ndryshe si Tregu i Madh pranë Medresesë.

  Sipas burimeve policore, zjarri ka rënë në orët e para të mëngjesit të së martës dhe ende nuk dihen shkaqet.

  Flakët e...  "Nuk ka ende një bazë për negociatat me Greqinë

  Liderët e eurozonës kanë mbërritur në samitin emergjent për Greqinë në Bruksel. Kancelarja gjermane, Angela Merkel, jep një mesazh të qartë: “Nuk ka ende një bazë për negociatat, pas “jo”-së shumë të qartë në referendumin e së dielës....
  Amerikës nuk i duhet Kosova, kurse Kosovës Amerika gjithmonë!

  Nuk ka rëndësi çfarë thonë armiqtë për Amerikën, as nuk ka rëndësi amerikanofobia e ngritur këto vite në Kosovë nga një ideologji fashiste dhe një numër majtistësh që gjithë natën qëndrojnë nëpër rrjete sociale, duke ëndërruar se si Kosova është...


  Akulli nëpër lokale është i ndotur

  Sipas një studimi të ndërmarrë nga Instituti i Shëndetit Publik dhe Inspektorati Shëndetësor Shtetëror në bashkëpunim me emisionin investigativ “Fiks Fare”, mostrat e akullit në disa subjekte private “bar-kafe”, të përzgjedhura rastësisht, kanë...
  Ushqimet që s'duhen konsumuar me tepricë

  Ekspertët e ushqimit kanë renditur një sërë ushqimesh të cilat edhe pse janë mjaft të shëndetshme, nëse e tejkalojmë masën, mund të kthehen në rrezik serioz. Nuk është e nevojshme t’i largoni nga tavolina juaj, mjafton të mos e teproni me sasinë...

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


  Shpikja që do t’ju shpëtojë jetën në trafik

  20 Një makinë Audi me sistem vetëdrejtimi në pronësi të Delphi Automotive mori masa emergjente për të shmangur një aksident të mundshëm me një tjetër makinë me sistem vetëdrejtimi Lexus në pronësi të Google. Incidenti ndodhi në rrugët...


  Playstation 4, “lider i paprekshëm” në Europë

  ps4-300x225Sony thotë se konsola PlayStation 4 është “lideri i paprekshëm” i Evropës. Presidenti i Sony Computer Entertainment, Jim Ryan, ka thënë se PS 4 ka 90 për qind të shpërndarjes në tregun evropian. “Ne jemi liderë në çdo shtet në...  10 përgjigje për prostatën

  Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  Si ngjyra bëhet medikament?

  Ne arqipelagët e Paqësorit, përpara se banorët të ishin informuar për ekzistencën e njeriut të bardhë, arti i kurimit nëpërmjet ngjyrave kishte arritur një shkallë të lartë perf...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Përgjatë 30 viteve- Vizitat e liderëve botërorë që lanë gjurmë në Tiranë

  toni blairTema Tv Historia e vizitave të rëndësishme në Shqipërinë e fundviteve 80 deri tani nis me vizitën e kryeministrit të Landit të Bavarisë, Franc Jozef Shtraus. Ai erdhi në Shqipëri në vitin 1984 kur...


  Praga e argjentarive shqiptare

  Nëse e vizitoni Pragën e bukur doemos do t’iu bijnë në sy argjentaritë e shumta që gjenden në pjesët më turistike të qytetit.

  Dhe besoni apo jo, këto argjentari shumica janë të shqiptarëve. Ato janë hapur rreth...
  Basha hedh pas krahëve humbjen, nis...

  Lulzim Basha e ka hedhur shumë shpejt pas krahëve humbjen e thellë që Partia Demokratike pësoi në zgjedhjet e 21 qershorit. Tashmë ai ka nisur pushimet. Një faqe online me emrin syri.net, ka postuar një foto të...

  Rita Ora shpallet femra më seksi në botë

  Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora, është shpallur femra më seksi në botë nga revista “Zoo”. Ylli që pritet të zëvendësojë Mel B në seritë e reja të “X-Factor”, ka siguruar vendin e parë në listën e...
  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }