sedat braja

  Beteja e Lazaratit

   Lazërati ( Lazër Ati), është vendosur pranë grykës së Sopotit ku kalonte dikur rruga antike që lidhte Antigonenë me Finiqin. Gjurmët e lashta ruhen kudo edhe sot. Prandaj për nga pozicioni i është dashur të bëjë shumë

   ...


   Dikush duhet të udhëheqë si properëndimor në Kosovë!

   Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar nismën ligjore, që i hap rrugë krijimit të Gjykatës Speciale në Kosovë. E di që ka plot argumente populiste për ta kundërshtuar dhe plot melodrama heronjsh të fabrikuar pas vitit 1999, por nuk ka asnjë bazë logjike që...

   Pikturat e mia, fotografi të gdhendura me laps

   Temat Kryesore Djaloshi 13-vjeçar që vizaton me një talent të rrallë “Për të bërë portretin e dikujt përveç tipareve, detajeve, mjeshtërisë së realizimit, duhet të njoh shumë mirë edhe karakterin, personalitetin e tij” Janula Vila Davidi është vetëm 13 vjeç. Talentin e tij për të vizatuar e zbuluam krejt rastësisht, nëpërmjet portreteve që ai u bën personave e personaliteteve dhe që përhapen kaq lehtësisht, falë rrjeteve shoqërore në internet, nxitur nga vlerësimi për besnikërinë me të cilën ai u qëndron figurave reale që vizaton. Nuk është aspak e vështirë për të të realizojë portrete të tilla, ndërkohë që shkakton habi...


   Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

   Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...   Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

   Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


   interneti

   Google do të ofrojë internet falas në të gjithë botën

   Google do të sigurojë Wi-Fi falas me shpejtësi të lartë në të gjithë botën. Për të vënë në jetë këtë projekt, do të merret si shembull Nju Jorku, ku ofrohet internet falas në hapësirat publike,

   ...


   htc-hima

   HTC One M9+ i gatshëm për blerësit në Evropë

   HTC One M9+ i cili thuhej se do të lansohet këtë muaj në Evropë, tani është i gatshëm për blerësit e parë në Holandë.
   Telefoni i fundit nga HTC është tani i gatshëm për blerje për një çmim prej 699 eurove në Holandë,

   ...   pejic

   Pejiç do 160 mijë euro për transferimin në Izrael

    Në Izrael e presin krahëhapur dhe e bëjnë fakt të kryer kalimin e Pero Pejiçit, bomberit të Kategorisë Superiore, te Hapoel Raanana. Madje, sipas mediave nga “Toka e Shenjtë”,
   Flamur_Kastrati_2012_2

   Kastrati: Partizani do zvarrisë lojën për rezultatin

   Flamur Kastrati është sulmuesi anësor i Strymsgodset, i lindur dhe rritur në Oslo, por që e ka origjinën shqiptare, nga Kosova. Lojtari në fjalë ka provuar të luajë edhe me kombëtaren kosovare, ku ka qenë shok grupi me lojtarë të...

   10 përgjigje për prostatën

   Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

   Vitamina K forcon kockat

   Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

   ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

         Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  1

  2

  3

  • Voskopoje
  • Vithkuq
  • Drithas
  • Dardhe
  • Drenove

   shba

   Amerika, 239 vjet pavarësi, liri dhe progres

    
   Populli amerikan feston 239-vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo ditë është një festë e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara. Një ditë ku populli amerikan e feston ditën e pavarësisë...
   Debati pa bukë mbi “fajtorët” në PD

   mero Nga Mero Baze Ka pas disa reagime private ndaj idesë së rithemelimit të Partisë Demokratike, si mënyra e vetme qe ajo të dalë me këmbët e saj nga historia e tranzicionit dhe të ketë shanse të lërë një...


   HRH_Prince_Alwaleed_Bin_Talal

   Princi i Arabisë dhuron 28,8 miliardë...

   ARABI-Princi i Arabisë Saudite do të dhurojë 28, 8 miliardë euro nga pasuria e tij për bamirësi. Lajmi konfirmohet nga vetë princi Al-Waleed, i cili u shpreh nëpërmjet një konference shtypi në Riad se është...


   Arrestohet në Kroaci ish- Miss Bosnja,...


   KROACI-Autoritetet në Kroaci kanë arrestuar ish- Miss Bosnjën, pasi akuzohet për pjesëmarrje në grup kriminal, vrasjen e të paktën 5 personave, si dhe grabitje që kapin vlerën e 4.5 milionë eurove.
   ...

   #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }