perosnaliteti

  Personaliteti racional i Dr. Irena Nikaj

  Korça është qyteti që i pëlqen; jo rrallë e quan të zakonshme jetën në Korçë, por ashtu si befas e kap mendimi se është më shumë se kaq, jo vetëm i pëlqyer, por një model nënkulturor që shfaqet si cilësi e thellë, thelbësore e identitetit,

  auto Kuvendi i Kosoves deputetet serbe 637x3511429972394

  Trajkovic: Lista Serbe u kthye për Gjykatën Speciale

  Rada Trajkovic ka deklaruar se Lista Serbe është kthyer në Kuvend për ta votuar Gjykatën Speciale, një kërkesë që, sipas saj, është shumë e rëndësishme për bashkësinë ndërkombëtare

  Në një intervistë për kanalin e dytë të RTK’së, ish deputetja e
  169044e2 4f05 4bf0 89a4 878e431bd993 mw1024 s n

  Treni godet per vdekje një afgan në Maqedoni

  Një tren në Maqedoni e ka goditur për vdekje një migrant që ecte nëpër hekurudhë, afër Shkupit.

  Ky është incidenti i dytë që përfshinë migrantët si viktima, brenda dy ditëve.

  Agjencia gjermane e lajmeve, DPA, raporton se
  burre mbipeshe obeze e1406901031535

  A dobësohem megjithëse nuk lëviz pesha?

  Pyetje që e dëgjoj shumë shpesh: “Jam duke ndjekur një regjim ushqimor për të rënë në peshë. Por kur peshohem, peshorja tregon të njëjtën peshë, ndërkohë që të gjitha rrobat më rrinë shumë të gjera. Jam dobësuar apo jo?”

  Përgjigja është po. Pesha...
  luleshtrydhe 2 300x300

  Kujt i bëjnë mirë luleshtrydhet?

  Në përgjithësi kur konsumi i frutave dhe zarzavateve rritet, sëmundjet pakësohen. Tani vjen stina e luleshtrydheve, një frut ,i cili për nga përbëria që ka, vlen për të gjithë ata që mund të kenë probleme me:

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  Si ngjyra bëhet medikament?

  Ne arqipelagët e Paqësorit, përpara se banorët të ishin informuar për ekzistencën e njeriut të bardhë, arti i kurimit nëpërmjet ngjyrave kishte arritur një shkallë të lartë perf...

  Aritmia, pershkrim rastesh

  Studentja, sa herë që duhet të japë një provim, bëhet keq: sëmuret vertet e shkreta, dhe të gjithëve atyre që e shohin u vjen keq. Zbehet dhe pastaj skuqet ne fytyre,balli i mbu...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Vellai me vrau femijen...

  Unë vij nga një familje shumë e varfër nga një fshat i thellë. Familja ime përbëhej nga 8 fëmije dhe dy  prindërit, të gjithë motrat e vëllezërit...


  Filloi si loje, perfundoi ne martese...

  Atë ditë, kur e pashë për herë të parë D-në, nuk e mendoja kurrë se ajo do të bëhej njeriu më i rëndësishëm në jetën time, ashtu si nuk më shkoi...


  Genjeva pasi me vinte turp qe jam e virgjer

  Unë që po ju shkruaj jam një vajzë nga një qytet i Shqipërisë së Mesme. Kam ardhur këtë vit në Tiranë për shkollë. Kam vendosur të shkruaj pasi...

  selter 2

  Femrat që po çmendin Instagramin

  Nuk është nevoja që të jeni medoemos të famshme apo të mbani statusin e një personazhi publik. Ajo çfarë iu nevojitet është pikërisht një telefon me filtra perfekte për t’u shndërruar në një yll. Vajzat që po çmendin...


  auto Sulme11429943978

  Ndarjet për të cilat ende flitet

  Shumë ishin të bindur se Chris Brown dhe Rihanna do të jenë superçifti i ri. Megjithatë, marrëdhënia e tyre u bë titull i lajmeve, pasi Chris kishte përdorur dhunë fizike ndaj Rihanna-s

  Gjithmonë ka ekzistuar...


  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }