eri1Deputeti socialist, Erion Braçe, ka replikuar sërish me Baton Haxhiun, në lidhje me importin e miellit kosovar në Shqipëri.

Braçe e quan Haxhiun si një turp të gazetarisë, që mbron interesa të biznesmenëve të ndryshëm dhe vë gjoba.

“Baton!!

Të korruptosh është e ndyrë, shumë e ndyrë.

Rrënon një komunitet, një qytet, një shoqëri, një vend, një komb!!

Për këtë do më vinte turp t’i përdorja gërmat e gjuhës shqipe!

Është rasti më i ndyrë ku mund të përdorësh gërmat e shqipes që mund të të ndodhë.

Ti nuk e ke rast, ti e ke zanat këtë.

Je pjesë e një grupi të tërë që ka kthyer median në makinën më të madhe që korrupton në Kosovë e në Shqipëri. I vë gjoba politikës e arkëton paratë nga biznesi që përfiton nga politika që i nënshtrohet gjobvënies.

Vetëm këtë dini të beni!! Gazetari jo!!

Nëse e juaja quhet gazetari, atëherë të tjerë njerëz që kanë sakrifikuar çdo gjë për të thënë të vërtetën, veçanërisht kundër trafikut të influencës, konfliktit të interesit, korrupsionit në nivelin më të lartë vendimmarrës, në Kosovë apo në Shqipëri, janë pasqyra ky ju dukeni rraca më e poshtër që ekziston diku.

Sa për thellësi mendimi e dije, njohuri edhe për çështjen ku t’i ishe angazhuar në formën moderne të lobimit klientelist, mos u mundo më; ka njerëz në këto anë që e dinë shumë mirë se çdi ti e çdi unë! Lëre se i bën të qeshin.

Megjithatë, kemi kohe të flasim për këtë dhe po ta them, kam që në dhjetor të 2013 që dëgjoj, lexoj, mësoj, provoj lidhur me të. Dhe duhet ta dish, unë nuk e përdor miellin dhe as blihem e shitem me miell e për miell. E tregon qartë të menduarit e vepruarit këtë.

Pikërisht për këtë, nuk jam bërë hiç pishman për ç’kam shkruar, jo në profilin tim (të kërkoj ndjesë që se kam bërë në Frangaj all inclusiv-Klan, Abc, Shkumësi, Lapsi, Penda, Kallamarja, Ushtria, Reklama, banka etj), por në statusin e një djali të cilin e respektoj shumë për çka shkruan herë pas herë. Ja që zakonisht je dhe tërësisht i painformuar.

Kaq për sot!!

Për miellin që shitet e konsumohet, flasim nga Kuvendi së shpejti, pa mbajtur anën e kujt në këtë biznes, por duke mbrojtur interesin publik, interesin e ushqimit të shëndetshëm të fëmijëve në këtë vend.

Natyrisht jo për Batonin!! Asfare për të.

Ky vend duhet të ndryshojë shumë duke luftuar korrupsionin, klientelizmin, konfliktin e interesit dhe interesat që rrënojnë publiken për të pasuruar një grusht njerëzish që në Kosovë e Shqipëri kanë një tipologji: pasurohen nga favoret e politikës!!

Aaaaa po më dole këtu Baton, do kthehem sërish, siç kur ti i shërbeje gjithkujt që kishte e ka akoma pushtet e ka bërë dëme të pashembullta në Kosovë e në Shqipëri”, shkruan deputeti socialist.

Ju lutem jepni mendimin tuaj per kete artikull, duke komentuar me poshte:

LAJMET E FUNDIT - Minute pas minute
22 Oct 00:39
Të shtëna me armë zjarri në afërsi të bashkisë së qytetit të Vlorës. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00 të së martës, ndërs...
21 Oct 22:31
Shumë të paktë janë ata që e dinë se në fazën më vendimtare të Luftës së Kosovës, kur në luftën kundër Serbisë hyri edhe NATO, Qeveria e Shqipërisë...
21 Oct 21:30
Rritet çdo ditë e më shumë numri i adoleshentëve shqiptarë që kryejnë marrëdhënie seksuale pa mbushur ende 15 vite. Studimi mbi “Sjelljet e shëndet...
21 Oct 21:28
Mime që ndryshe njihet si ‘ylli i vdekjes’ ka sekrete të shumta, të cilat NASA po i zbulon pak nga pak. Staeliti i NASA -së Cassini ka zbuluar një ...
21 Oct 21:25
Edhe pse shumica mendojnë se nuk është ashtu, e vërteta është se meshkujt duan të jenë në lidhje. Për disa prej tyre lidhja është më e nevojshëm se...
21 Oct 21:24
Policia e Beogradit ka arrestuar tifozin që fyeu kryeministrin serb, Aleksandër Vuçiç, duke e cilësuar atë "gay", gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri. Ig...
21 Oct 21:20
Edhe pse shtatzania konsiderohet si një nga periudhat më të bukura për gratë, ajo ka disa gjëra që duhen thënë…një nga këto është lodhja dhe këputj...
21 Oct 21:16
Klubi i famshëm spanjoll, Real Madrid ka shprehur interesim për anësorin shqiptar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Mediat angleze raportojnë ...
21 Oct 21:15
Shtatori 2014 ka qenë muaji shtator më i nxehti në botë në sipërfaqen e Tokës dhe në sipërfaqen e oqeaneve që prej fillimit të matjes së temperatur...
21 Oct 21:10
Një 24-vjeçar shqiptar nga Lushnja është arrestuar sot nga policia italiane pasi dyshohet se ka përdhunuar dhe grabitur një të moshuar italiane, në...
21 Oct 21:06
Lojtari i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, është nën hetim nga Federata e Zvicrës për përshëndetje me simbole nacionaliste. Pas fitores së Baze...
21 Oct 21:03
Një aksident rrugor i ka marrë jetën kryekomunarit të Komunës Lenie në Gramsh, Astrit Bici. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në orën 20:...
21 Oct 20:05
Ne të gjithë e mbajmë mend se ku ishim, ditën që u bëmë dëshmitarë të puthjes që tronditi botën. Ishte spektakli i “MTV Video Music Awards” i vitit...
21 Oct 20:03
Autoriteti i Konkurrencës ka hapur hetimin për kartel në tregun e energjisë elektrike. Në fakt, vendimi është marrë në fillim të muajit të shkuar, ...
21 Oct 20:01
Tri herë kampioni i Evropës në not, francezi Camille Lacourt, është diagnostikuar me tumor në legen. Sipas gazetës franceze “L’Equipe”, zbulimi i t...
21 Oct 19:57
Në vazhdën e operacioneve kundër shkelësve të rregullave të qarkullimit, Policia Rrugore nuk ka kursyer sot edhe policinë e Bashkisë së Tiranës. Nj...
21 Oct 19:53
TIRANE- Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, në një deklaratë për mediat bën me dije se opozita i ka propozuar shumicës nj...
21 Oct 19:51
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Azerbajxhan, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, u prit nga Kryeministri i vendit, Artur Rasizade, me të ...
21 Oct 19:38
Universitetet tona kanë qenë gjithmonë në qendër të kritikave, lidhur me korrupsionin apo dhe skandale të tjera. Ka shumë universitete ndërkombëtar...
21 Oct 19:34
13 hapat për të bërë përpara pas një ndarjeje të dhimbshme. Ndërprisni kontaktet Të mbani ende kontakt me të thjesht të mban të ngecur në të shkuar...
21 Oct 19:32
Ulqini është kthyer në një qytet feste prej tre ditësh, ku janë "bashkuar" shqiptarë, serbë, malazezë, por edhe kroatë, rumunë, polakë etj. Bashkia...
21 Oct 19:29
Tri herë kampioni i Evropës në not, francezi Camille Lacourt, është diagnostikuar me tumor në legen. Sipas gazetës franceze “L’Equipe”, zbulimi i t...
21 Oct 19:27
Joshja është loja në të cilën më e rëndësishmja është të përdorni karremin në momentin e duhur. Dëshironi të bëheni një femër joshëse dhe ta pushto...
21 Oct 19:24
Ajo gjithmonë tregon një stil të veçantë në të veshur, dhe çdolloj prurje mirëpritet, nëse këtë e bën Rihanna. Këngëtarja është shfaqur tepër e mbu...
21 Oct 19:22
Në vijim të vizitës në Azerbajxhan, Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka theksuar bashkëpunimin për gazifikimin e Shqipërisë. Kryeparlamentuari u prit sot...
21 Oct 19:20
Mund të ndodhë edhe kështu…! Nëse shumë çifte i japin fund raporteve të tyre për shkak të tradhtisë, ka meshkuj që ‘adhurojnë’ partneret të cilat k...
21 Oct 19:20
Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar me rastin e Ditës së Bashkëpunimit Shqipëri...
21 Oct 19:17
Mediat serbe nuk kërkojnë të heqin dorë nga alibia se strategu kryesor i planit për të fluturuar një dron me hartën e Shqipërisë së Madhe në stadiu...
21 Oct 19:14
Ingrid Gjoni është rikthyer me një videoklip të ri. Në bashkëpunim me gjeto Lucën, ajo ka publikuar këngën “Mbretëresha”.
21 Oct 19:13
Lidhja tepër e shpejtë dhe shprehja e dashurisë, xhelozia dhe pasiguria në ndjenjat tuaja, kontrolli dhe kërcënimet për ndarje janë shenja se kjo n...
21 Oct 19:10
Legjenda hollandeze, dhe ish trajneri i Alkmarit në kampionatin holandez, Marco Van Basten shpjegon arsyen pse u largua nga futbolli, duke hedhur p...
21 Oct 19:10
Pas vërshimit të shkrimeve në mediat e Kosovës e mëpas edhe Shqipërisë për atë sesi Fahri Musliu është gjoja babai i Vuçiqit, ka reaguar vajza e ga...
21 Oct 19:07
Pavarësisht moshës, këngëtarja Albërie Hadërgjonaj, paraqitet në një formë të shkëlqyer. Në fotot që kanë filluar të qarkullojnë në rrjetet sociale...
21 Oct 19:05
Më 23 tetor, ditën e enjte, UEFA pritet të japë vendimin e saj për dhunën në ndeshjen Serbi – Shqipëri. Vetëm dy ditë para vendimit, mediat serbe s...
21 Oct 19:04
“Paskal Milo, Pëllumb Xhufi, Kristo Frashëri dhe të tjerë historianë që e kanë shkruar njëherë historinë sipas oreksit të Enver Hoxhës, nuk kanë as...
21 Oct 19:02
Enver Hoxha amerikanët nuk i donte, por anglezët i urrente. Ky ishte konkluzioni në të cilin kishte arritur Peter Lucas, pasi kishte studiuar me im...
21 Oct 19:00
Fatos Lubonja është gjithmonë kundër rrymës. Edhe pas asaj që ndodhi në ndeshjen Serbi-Shqipëri, ai ka një mendim krejt ndryshe nga shqiptarët. Pas...
21 Oct 18:58
Presidenti Bujar Nishani është shprehur në favor të shtyrjes së vizitës së Edi Ramës në Beograd. “Nuk e quaj as të drejtë as të ndershme që të anal...
21 Oct 18:57
Vendimi i qeverisë europiane të futbollit të paktën në lidhje me fatet e ndeshjes Serbi – Shqipëri do të merret ditën e enjte, dhe një nga alternat...
21 Oct 18:55
Ajo ka festuar ditëlindjen e motrës së madhe Lori, por me këtë rast ka treguar edhe për dashurinë e saj. Sara Hoxha, trashëgimtarja e Top Channel k...
21 Oct 18:52
Lojtari serb Xhorxheviç ka postuar në rrjetet sociale foto të së dashurës së tij, Jovana. Sulmuesi i Lacios, por dhe i kombëtares serbe,
21 Oct 18:51
Unioni i Prodhuesve të Miellit të Shqipërisë ka njoftuar se do të mbyllë aktivitetin. Sipas tyre, ky vendim del në mbrojtje të konkurrencës së pand...
21 Oct 18:49
Gratë mund ta ndiejnë tradhtinë me një shikim prej tre sekondashA është e mundur ta merrni vesh a ju mashtron burri, duke e shikuar atë? Një studim...
21 Oct 18:47
Shqipëria zgjidhet për herë të parë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut (KDNJ), pas zgjedhjeve të mbajtura sot në Asamblenë e Përgjithshm...
21 Oct 18:45
Gazetari shqiptar Idro Seferi ka qenë i ftuari në emisionin ’24 minuta’, të autorit Zoran Kesiç, në televizionin B92, që është shpërndarë menjëherë...
21 Oct 18:43
Në një moment të caktuar pas zhurmës mediatike të ngjarjes së Beogradit, e gjeta veten të hutuar dhe me një shije të përzier qëndrimesh. Disa miq p...
21 Oct 18:41
Ish-kryeministri italian, Romano Prodi, thotë se Shqipëria duhet të jetë pjesë e Bashkimit Europian, para vitit 2020. Sipas tij, Shqipëria do të ki...
21 Oct 18:39
Ne të gjithë e mbajmë mend se ku ishim, ditën që u bëmë dëshmitarë të puthjes që tronditi botën. Ishte spektakli i “MTV Video Music Awards” i vitit...
21 Oct 18:37
Shpresojmë që heroi kryesor i kësaj video e ka gjetur ngushëllimin në atë që i bëri të qeshin shikuesit
21 Oct 18:34
Fantazitë seksuale deri më tani kanë qenë atribut i meshkujve. Njihuni me dhjetë fantazitë më të çmendura të femrave në shtrat Kur bie fjala për kr...
 Cel: +355 (0) 67 5000 0222

slider-2.png
slider-3.png
slider-4.png
slider-5.png
yahoo.png