prokuroria

  Prokuroria konfiskon 3.5 milion lekë të reja nënës së trafikantit të drogës

  Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga gjykata konfiskimin e shumës 3.5 milionë lekë të reja, të investuara në bono thesari pranë Bankës së Shqipërisë nga ana e shtetases Zenepe Cenaj, banuese në Shkodër, pasi është provuar se këto para ajo i ka përfituar nga...
  385 1024x671

  Masakra, fjalët e fundit të viktimës Mentor Lufi

  Masakra e rëndë ndodhur dje në Tiranë, tronditi qytetarët e kryeqytetit, të cilët ndiheshin të sigurt pasi në terren ishin angazhuar 1500 policë, për mbarëvajtjen e vizitës së kryeministrit të Serbisë.

  Zbardhen detaje zbardhen lidhur me krimin që la tre viktima, pranë...
  mustafa43434

  “Kumanova”, Mustafa takim kokë më kokë me Gruevskin

   

  TIRANË-Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe ai i Maqedonisë, Nikola Gruevski kanë zhvilluar një takim kokë më kokë pas fjalës së mbajtur në Forumin Ekonomik të Vjenës.

  Takimi u zhvillua në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Fokus i bisedës mes dy...
  shkelzen maliqi

  Shkëlzen Maliqi: Raportet shqiptaro-serbe po normalizohen

   

  Këshilltari politik i kryeministrit Rama për çështjen e Kosovës në një intervistë për “Shekullin” ka komentuar atë çfarë prodhoi takimi i kryeministrit shqiptar me atë serb.

  Z. Maliqi, vizita e kryeministrit serb në Tiranë ishte një përpjekje...
  Nasho Bakalli

  Ortodoksi demokratike-apo kapitalizëm ortodoks?  Një parim kryesor. Ne nuk shajmë, por mbrohemi nga sulmet dhe shpifjet e të tjerëve. Shkruajmë ashtu siç na godasin. E godasim tjetrin me armën që ai na godet. Shpërbërja e RSF-së së Jugosllavisë,

  ...  perosnaliteti

  Personaliteti racional i Dr. Irena Nikaj

  Korça është qyteti që i pëlqen; jo rrallë e quan të zakonshme jetën në Korçë, por ashtu si befas e kap mendimi se është më shumë se kaq, jo vetëm i pëlqyer, por një model nënkulturor që shfaqet si cilësi e thellë, thelbësore e identitetit,

  rosa1

  Britania krijon korsi për rosat

  Në disa prej qyteteve kryesore në Britani janë krijuar korsi të veçanta për rosat, si një mënyrë për t’u kujtuar atletëve, çiklistëve dhe këmbësorëve që ta ndajnë rrugën edhe me banorët e tjerë të zonës.

  Mbi 400 milionë njerëz vizitojnë çdo vit disa nga zonat më turistike në Angli dhe Uells,...
  forumii1 300x150

  Ahmetaj: Vetëm duke qenë bashkë, BE mund të mbështesë projektet tona

  Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjëes, Arben Ahmetaj, në panelin e dytë ekonomik me temë “Bridging the gap betwen the EU and the region, innovative strategies to attract FDI through connectivity”, në Forumin Ekonomik të Vjenës,  vlerësoi se bashkëpunimi i vendeve...
  serb

  Serbia i bindet SHBA-së, gati të reduktojë varësinë nga gazi rus

  Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se vendi i tij do të pranojë thirrjet e Shteteve të Bashkuara për të reduktuar vartësinë nga gazi rus, duke shtuar një gazsjellës të mbështetur nga Amerika, i cili do të sjellë gaz në Europë nga...
  vetevendosja15

  Vazhdojnë arrestimet e aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s

  Sot, rreth orës 08:00 të mëngjesit, Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistin e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Lirim Gashi, për, siç i kanë thënë, një akuzë në lidhje me aksionet tona kundër produkteve të Serbisë. Ndërkohë, po sot,

  ...  auto Sinus1432793612

  Problemet shëndetësore që i shëron kripa

  Kripa është mjaft e rëndësishme për të gjitha efektet e saj, kurse tani e tutje përveç për qëllimet e kuzhinës, mund të përdoret edhe për qëllime mjekësore. Ne ju paraqesim se si mund të zgjidhin shumë probleme shëndetësore duke përdorur kripën.

  ...
  173611

  Ja se si të kontrolloni ankthin, shenjat

  Ankthi është një gjendje psikologjike dhe fiziologjike e ngritur si reagim ndaj situatave realisht ose jo, frikësuese, të panjohura, kërcënuese. Është ky përkufizimi që kanë arritur mjekët e Qendrës Spitalore “Nënë Tereza”, të cilët kanë...

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...  10 përgjigje për prostatën

  Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

  Vitamina K forcon kockat

  Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Ujku gri

  “Ujku gri”: Arratisja e Adolf Hitlerit

  Rreth 70 vjet më parë, pikërisht në një mesnatë me shi të Berlinit, më 28 prill 1945, nga Fuhrerbunker, ose bunkeri i Fyhrerit, Hitleri, gruaja e tij Eva, kunati i saj Fegelein dhe qeni i tyre aq i njohur Blondi,...  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Studimi i çfarëdo aspekti të Luftës së Dytë Botërore mbetet ende një sfidë për këdo që i kushtohet kësaj pjese të historisë shqiptare. Shumica e kërkimeve të kryera dhe interesi në përgjithësi mbetet akoma te...
  veshjet q euml nxjerrin n euml pah ngjyr euml n e syve hd

  Veshjet që nxjerrin në pah ngjyrën e syve

  Ngjyrat e rrobave që ju duhet në varësi të ngjyrës së syve tuaj.

  Të gjithë e dimë se ngjyra e flokëve, ngjyra e lëkurës dhe teknikat e grimit luajnë një rol në nxjerrjen në pah të ngjyrës së syve, por duket se një...


  auto Tradhtarja1 690x3801432411950

  Pse tradhtojnë gratë

  Pabesia e burrave mund të tërheqë më shumë vëmendje, por kur është fjala për mashtrimin as gratë nuk janë imune. Burrat tradhtojnë dhe po ashtu edhe gratë. Në vijim ua sjellim disa nga arsyet se pse gratë tradhtojnë.

  ...
  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }