makina4

  Skema e vrasjeve të djeshme që tronditën Tiranë

  Një ditë pas masakrës në bulevardin “Zogu i Parë”, në kryeqytet ku humben jetën tre persona, policia e kryeqytetit ka arritur të zbardhë detaje të reja mbi ngjarjen, ndërsa ka publikuar edhe fotot e të ekzekutuarve.

  Ndjekja e Mentor Lufit dhe Gerti Goxhajt nga dy...
  heroine 620x343

  Operacioni "Autostrada", 4 në pranga për trafik droge

  Persona u arrestuan ditën e mërkurë nga policia e Lezhës, pasi akuzohen për trafik narkotikësh. Burime zyrtare bënë të ditur se, gjatë operacionit të koduar "Autostrada", u sekuestrua edhe një sasi prej 50 gramë heroinë.

  Të arrestuarit janë: Ridvan e Saimir Keqi,...
  bomba per celulareee

  Përgatitnin bomba me celular për 1500-2500 euro, prokuroria dërgon për gjykim 3 ushtarakët

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim 3 persona të akuzuar se siguronin, prodhonin dhe shisnin materiale eksplozive, me përmbajtje lëndë plasëse C4. Burime zyrtare nga Prokuroria e Krimeve të Rënda bëjnë me dije se arritën të...  shkelzen maliqi

  Shkëlzen Maliqi: Raportet shqiptaro-serbe po normalizohen

   

  Këshilltari politik i kryeministrit Rama për çështjen e Kosovës në një intervistë për “Shekullin” ka komentuar atë çfarë prodhoi takimi i kryeministrit shqiptar me atë serb.

  Z. Maliqi, vizita e kryeministrit serb në Tiranë ishte një përpjekje...
  Nasho Bakalli

  Ortodoksi demokratike-apo kapitalizëm ortodoks?  Një parim kryesor. Ne nuk shajmë, por mbrohemi nga sulmet dhe shpifjet e të tjerëve. Shkruajmë ashtu siç na godasin. E godasim tjetrin me armën që ai na godet. Shpërbërja e RSF-së së Jugosllavisë,

  ...  perosnaliteti

  Personaliteti racional i Dr. Irena Nikaj

  Korça është qyteti që i pëlqen; jo rrallë e quan të zakonshme jetën në Korçë, por ashtu si befas e kap mendimi se është më shumë se kaq, jo vetëm i pëlqyer, por një model nënkulturor që shfaqet si cilësi e thellë, thelbësore e identitetit,

  bomba 655x356

  Zbulohet bomba e Luftës ll Botërore, mijëra të evakuuar në Gjermani

  Një bombë e pashpërthyer e Luftës së Dytë Botërore është gjetur në Këln, ka përhapur panik tek autoritet gjermane të sigurisë të cilët brenda pak minutave evakuuan një zonë shumë të madhe.

  Rreth 20 mijë persona janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre nga periferitë e Këlnit. Shkollat,...
  indi

  Temperaturat e larta shkrijnë rrugët në Indi

  Nga temperaturat e larta në Indi kanë vdekur 1,100 persona, por tani kanë filluar të shkrihen edhe rrugët nga nxehtësia e madhe në këtë shtet.

  Sipërfaqja e rrugëve në New Delhi ka filluar të shkrihet nga temperaturat që kanë arritur deri në 45 gradë Celsius ndërsa është parashikuar se do të...

  makina4

  Skema e vrasjeve të djeshme që tronditën Tiranë

  Një ditë pas masakrës në bulevardin “Zogu i Parë”, në kryeqytet ku humben jetën tre persona, policia e kryeqytetit ka arritur të zbardhë detaje të reja mbi ngjarjen, ndërsa ka publikuar edhe fotot e të ekzekutuarve.

  Ndjekja e Mentor Lufit dhe...  auto uje1432826100

  Pini ujë gjatë ngrënies? - Ja çfarë rrezikoni

  Edhe një veprim kaq i shkujdesur, si pirja e ujit gjatë ngrënies, mund të jetë një veprim i dëmshëm për shëndetin, sidomos nëse nuk bëhet në mënyrën e duhur. Kjo gjë vlen sidomos nëse pimë ujë gjatë dhe pas vakteve.

  Sajti “Mejor con Salud”, ka...
  29241F7000000578 3100650 image a 54 1432809179174

  Ja pse ndiheni i lodhur gjatë gjithë kohës

  A zgjoheni në mëngjes si i pirë, ndiheni i letargjik dhe keni mungesë energjie?

  Një nga arsyet e zakonshme për këtë gjendje është nga mungesa e gjumit, kafja e tepërt apo niveli i ulët i hekurit në gjak. Por, kjo gjendje shpesh shkaktohet edhe...

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


  auto Vladimir Putin 620x4231432797023

  Rusia kërcënon 'Google', 'Facebook' dhe 'Twitter'

  Kompanitë teknologjike amerikane, si ‘Google’, ‘Twitter’ dhe ‘Facebook’, janë kërcënuar nga agjencia ruse Roskomnadzor, që merret me mbikëqyrjen e mediave, për shkelje të ligjeve të këtij shteti në lidhje me internetin.

  "The Guardian" raporton...  kolona

  Rekord i ri për autokolonën më të madhe me vetura elektrike

  Autokolona më e gjatë me vetura elektrike në botë u formua në atë që dikur ishte pista e ish-aeroportit Tempelhof të Berlinit.

  Edhe pse 508 vetura do të ishin të mjaftueshme për ta thyer rekordin botëror, që ishte vendosur në Luginën e Silikonit...

  10 përgjigje për prostatën

  Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në dalje të fshikëzës së urinës, dhe rrethon të gjithë kanalin e urinës me një madhësi mesatare sa një arrë (rre...

  Vitamina K forcon kockat

  Personat me sëmundjen në fjalë janë grup më i rrezikuar për të zhvilluar osteopeninë, e cila është një gjendje paraprirëse e osteoporozës – dendësinë së ulët të kockave. Në mesi...

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Ujku gri

  “Ujku gri”: Arratisja e Adolf Hitlerit

  Rreth 70 vjet më parë, pikërisht në një mesnatë me shi të Berlinit, më 28 prill 1945, nga Fuhrerbunker, ose bunkeri i Fyhrerit, Hitleri, gruaja e tij Eva, kunati i saj Fegelein dhe qeni i tyre aq i njohur Blondi,...  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Gruaja në luftë, një mrekulli shqiptare!

  Studimi i çfarëdo aspekti të Luftës së Dytë Botërore mbetet ende një sfidë për këdo që i kushtohet kësaj pjese të historisë shqiptare. Shumica e kërkimeve të kryera dhe interesi në përgjithësi mbetet akoma te...
  vucrama

  Rama, i adhuruar për femrat serbe, ja...

  Një fanse serbe i ka dhënë një porosi kryeministrit Aleksandër Vuçiç me rastin e vizitës së tij në Tiranë.
   
  Përmes profilit në Twitter, ajo i ka kërkuar Vuçiçit që ta përqafojë fort Ramën, pasi e konsideron atë...

  auto natalia1432793457

  Ka bërë gjëra të çmendura pas divorcit

  Ajo ka hedhur poshtë raportet për aferën e saj me princin Harry dhe këngëtarin Harry Styles, por ka pranuar se pas divorcit ka pasur shumë romanca

  Aktorja dhe këngëtarja Natalie Imbruglia ka bërë shumë gjëra të...


  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }