policia korce

  Lëshuan vërtetim për një banore për azil, nën hetim nënkryetari i komunës Libonik dhe sekretarja

  Policia e Korçës ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për nënkryetarin e komunës Libonik si dhe sekretaren e këtij institucioni pasi akuzohen se kanë lëshuar një vërtetim për një 42-vjeçare me qëllim përfitimi të azilit në vendet e BE-së.

  Sipas të dhënave...
  frroku me pranga e1427965138513 620x398

  Frroku kërkon të marrë pjesë në Kuvend

  Mark Frroku ka dorëzuar një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese, për të marrë pjesë në punimet e Kuvendit.

  Kërkesa u dorëzua sot nga avokatët e deputetit, i cili po vuan masën “arrest me burg”, pasi
  1111111111111111111 620x480

  9 të inkriminuarit në listën e demokratëve

  Pas deklaratës “rrufe” të ambasadorit të SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, se në zgjedhjet lokale ka kandidatë me CV jo të pastër, në mbledhjen e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për dekriminalizimin ka reaguar dhe deputeti i PS-së, Taulant Balla, i cili drejtoi gishtin...

  perosnaliteti

  Personaliteti racional i Dr. Irena Nikaj

  Korça është qyteti që i pëlqen; jo rrallë e quan të zakonshme jetën në Korçë, por ashtu si befas e kap mendimi se është më shumë se kaq, jo vetëm i pëlqyer, por një model nënkulturor që shfaqet si cilësi e thellë, thelbësore e identitetit,

  gej1 620x475

  Izraeli evakuon nga Nepali foshnjat e çifteve gej

  Me dhjetëra foshnje të çifteve gej nga Izraeli që kanë lindur prej nënave nepaleze, janë evakuuar nga ushtria izraelite nga Nepali drejt Tel Avivit. Pamjet në këtë video tregojnë momentin kur foshnjat, së bashku
  termeti1 620x465

  Shkaqet e tërmetit fatal në Nepal

  Gjeologët amerikanë kanë arsyetuar shkaqet e tërmetit të fuqishëm që goditi Nepalin ditën e shtunë, si pasojë e të cilit kanë vdekur mijëra persona.

  “Bazat gjeologjike të rajonit që ndodhen në pllakën tektonike indiane janë futur nën pllakën tektonike të Euroazisë kontinentale, duke e shtyrë këtë
  Gordana jankulovska g 620x310

  Jankullovksa refuzon të kërkojë falje për fyerjet ndaj shqiptarëve

  Ministrja e Punëve të Brendshme të Maqedonisë Gordana Jankullovska ka refuzuar të kërkojë falje për fyerjet që, u ka bërë shqiptarëve, duke i quajtur ata “fise të egjër” dhe “indianë”.

  Jankullovska ka shmangur përgjigjen në pyetjen e gazetarëve...
  tsipras1

  Cipras nuk e përjashton referendumin

  Kryeministri grek, Aleksis Cipras, tha të martën se qeveria e tij është pranë arritjes së një marrëveshjeje fillestare dhe afatshkurtër me kreditorët.

  “Mendoj se, deri më 9 maj, do të kemi një marrëveshje, të paktën një të pjesshme, e cila do të...
  sauna

  Mënyrat befasuese se si sauna ndihmon për zemrën

  Ndoshta mund të mos e dini por duke qëndruar në sauna ju mund të ndihmoni zemrën tuaj, duke zvogëluar rrezikun e ngjarjeve fatale.

  Kështu thuhet në një studim finlandez gjatë të cilit u zbulua se ata persona që bënin sauna nga 4 deri në 7 herë në...
  trup3

  5 situata që mjeku juaj nuk i trajton siç duhet

  Depresioni- Mjekët shpesh japin ilaçe kundër depresionit pa një diagnozë të duhur, sipas një studimi të vitit 2011 të Health Affairs. Por monitorimi i simptomave të depresionit nga një psikiatër bën që të jepet trajtimi i duhur, qoftë me ilaçe...

  Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte

  Fridis ka lindur ne 14 dhjetor 2009! Ky vogelush vuan nga nje semundje e rralle e cila shfaqet (1 rast ne 30.000 femije te lindur). Te qarat e shpeshta apo...  Jeta e Mikeles eshte ne duart tuaj!

  Vogelushi qe shihni eshte vetem 3-vjec! Që prej muajve të parë që erdhi në jetë Mikele Janji, atij i eshte dashur te luftoje cdo ditë me sëmundjen e rëndë...


  WordPress

  Miliona uebfaqe WordPress janë në rrezik pas zbulimit të një dobësie

  Një kod përmes së cilit mund të hakerohen miliona uebfaqe WordPress është publikuar. Bëhet fjalë për një dobësi XSS që i hap rrugë një hakeri të marrë në kontroll një server të tërë që mban në funksion një platformë blogu duke ndërruar...
  go

  Google ofron 150 milionë dollarë për gazetarinë

  Google do të nis sot një program në vlerë prej 150 milionë dollarëve për të përkrahur gazetarinë e internetit në partneritet me tetë media evropiane. Përmes një komunikate gjiganti i internetit ka thënë se “Iniciativa e Lajmeve Dixhitale” do të...
  pogba

  Dridhet Juventusi, Al-Khelaifi: Kam takuar Pogba-n, e dua tek Psg

  Për të konfirmuar zërat që qarkullojnë në të gjithë mediat evropiane mendon presidenti i Psg, Nasser Al-Khelaifi: “Po, e kam takuar Pogba-n pasi është një talent i madh, francez dhe parisien, por të shumtë janë edhe skuadra që e duan”. Kjo...
  ibra

  Ibrahimoviç qëndron në Paris STG

  Pronari nga Katari i klubit futbollistik francez, Paris Saitn-Germain ka thënë se lojtari i njohur suedez, Zlatan Ibrahimoviq, krahas lojtarëve, Edison Cavani, Javier Pastore dhe menaxherit të klubit, Laurent Blanc do të qëndrojnë në ekip edhe...

  ESHTE FAJI I KOLLONES APO JO?

        Tre mjeke,specialiste te fushave te reumatologjise ,neurologjise dhe te otojatrise njeri pas tjetrit '' i kane dhene  dore '' problemit te zbulimit te nje semundjeje te cu...

  Si ngjyra bëhet medikament?

  Ne arqipelagët e Paqësorit, përpara se banorët të ishin informuar për ekzistencën e njeriut të bardhë, arti i kurimit nëpërmjet ngjyrave kishte arritur një shkallë të lartë perf...

  Aritmia, pershkrim rastesh

  Studentja, sa herë që duhet të japë një provim, bëhet keq: sëmuret vertet e shkreta, dhe të gjithëve atyre që e shohin u vjen keq. Zbehet dhe pastaj skuqet ne fytyre,balli i mbu...

1

2

3

 • Voskopoje
 • Vithkuq
 • Drithas
 • Dardhe
 • Drenove

  Vellai me vrau femijen...

  Unë vij nga një familje shumë e varfër nga një fshat i thellë. Familja ime përbëhej nga 8 fëmije dhe dy  prindërit, të gjithë motrat e vëllezërit...


  Filloi si loje, perfundoi ne martese...

  Atë ditë, kur e pashë për herë të parë D-në, nuk e mendoja kurrë se ajo do të bëhej njeriu më i rëndësishëm në jetën time, ashtu si nuk më shkoi...


  Genjeva pasi me vinte turp qe jam e virgjer

  Unë që po ju shkruaj jam një vajzë nga një qytet i Shqipërisë së Mesme. Kam ardhur këtë vit në Tiranë për shkollë. Kam vendosur të shkruaj pasi...

  yllko

  Yllka Mujo për herë të parë krah ish-burrit

  Kjo është ndër të paktat herë, kur aktorja e famshme Yllka Mujor shfaqet krah ish-bashkëshortit të saj, Gjergj Zaharia një figurë e njohur e arsimit shqiptar.

  Ata janë takuar së bashku në një festë të organizuar nga...


  hoteli 620x348

  Las Vegas, 50 mijë $ për një natë

  Ndeshja më e pasur në historinë e boksit do të zhvillohet të shtunën në Las Vegas.

  Amerikani i pamposhtur, Floyd Mayweather do të


  #likebox-frame { height: 255px; left: -2px; overflow: hidden; position: relative; top: -2px; width: 355px; z-index: 10; } #likebox-frame iframe { left:-5px; overflow:hidden; position:relative; top:-1px; }